ربیعی:

روابط عمومی ها موظف به سامان دادن گفتگوی اجتماعی هستند

سخنگوی دولت گفت: روابط عمومی ها موظف به سامان دادن گفتگوی اجتماعی میان ذی نفعان اجتماعی هستند.

تاریخ انتشار: 12تير1398|19:00

کد خبر: 21535

 به گزارش صبح قریب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی در نشست شورای هماهنگی رؤسای مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاههای اجرایی کشور با بیان اینکه هدف اصلی تحریم های آمریکا علیه ایران و برنامه فشار حداکثری به کشور فروپاشی ذهنی در جامعه است، گفت: متاسفانه در داخل نیز عده ای برای منفعت سیاسی کوتاه مدت خود در این دام افتاده اند.

سخنگوی دولت با تبیین اینکه شرایط کنونی کشور از هر لحاظ استثنایی و منحصر بفرد است، گفت: معلوم نیست اگر این دولت نبود و اگر برجام نبود وضعیت کشور الان چگونه بود؟ اما متاسفانه چنان بازنمایی منفی از تصویر دولت توسط رسانه های مخالف صورت گرفته است که این نقاط مثبت همه به حاشیه رفته و صرف حمله به دولت به هدف اصلی تبدیل شده است. سیاه نشان دادن مسایل، موجب موج سواری رسانه هایی است که با هزینه های کلان دستگاههای اطلاعاتی دولتهای بدخواه همسو هستند.

ربیعی با اشاره به اینکه مشکلات و تنگناهای روابط عمومی ها در اقناع و اطلاع رسانی به جامعه و مواجهه با موج تخریب ها را به خوبی می داند، گفت: همه رسانه هایی که در ظرفیت نظام تعریف می شوند، دلسوز برای ماندگاری آثار برجسته انقلاب مثل آزادی، جمهوریت، استقلال و اسلامیت و پیشرفت ایران هستند و باید مراقب این شرایط باشند. ما خوشحالیم که بیشترین نقدها متوجه دولت است و این نقدها را مفید می دانیم. برای ادامه راهمان اما در مواردی نقد به جای کنش سیاسی، تخریب گر تبدیل می شود. دولت به اصل آزادی رسانه معتقد است و بنا داریم با همگان برای پیشرفت ایران کار کنیم. مسئله دولت قدرت و ماندگاری و پیشرفت ایران است و در این زمینه دست همه رسانه ها را می فشاریم.

سخنگوی دولت گفت: برجام یک دستاورد بزرگ بود اما این دستاورد نادیده گرفته می شود. هرچیزی را باید در دوره تاریخی و در ظرف زمان خود سنجید و آثار فقدان آن را در دوره خود بررسی کرد.

ربیعی با بیان اینکه به هیچ وجه منکر وجود مشکلات نیستیم و دولت به خوبی از رنج و مشکلات مردم آگاه است گفت: وظیفه روابط عمومی ها انتقال مسائل و مشکلات مردم به روسای دستگاههای خود است. روابط عمومی ها وظایف دوسویه دارند و وظیفه انتقال دستاوردهای دولت به مردم و انتقال دیدگاههای مردم به دولت را دارند. اساساً معتقد نیستیم که روابط عمومی ها باید مشکلات را نفی کنند یا آنها را پنهان کنند اما با تلاش هایی که برای تحریف واقعیت و فریب مردم صورت می گیرد نیز باید مقابله کنند. اگر در این دولت ناکارآمدی یا خطایی بوده در عوض در همین دولت شفافیت در بالاترین حد نسبت به سایر دولت ها بوده است. اگر در دو سال اخیر به دلیل خروج آمریکا از برجام با گرانی و افزایش تورم مواجه هستیم، باید ضمن همدردی با مردم و پیدا کردن راهکار برای حل مشکلات، علل و ریشه مشکلات را به مردم توضیح دهیم. یادمان نرود که همین دولت یکی از درخشان ترین کارنامه ها در مهار تورم را در سالهای ۹۳ تا ۹۶ برجای گذاشته است.

ربیعی یکی دیگ راز وظایف روابط عمومی ها را ارتباط با گروههای اجتماعی وابسته به هر دستگاه دانست و گفت: روابط عمومی ها وظیفه سامان دادن گفتگوی اجتماعی میان ذی نفع اجتماعی دستگاه با بالاترین مقام را برعهده خواهند داشت.

سخنگوی دولت در ادامه با تاکید بر لزوم تقویت و ارتقا جایگاه روابط عمومی ها به عنوان دستگاه هایی که می توانند به خوبی عملکرد دولت را برای مردم تبیین کنند و با پروژه خارجی داخلی ناامید سازی مردم و فروپاشی ذهنی جامعه مقابله کنند از تاکید رئیس جمهوری نسبت به حفظ جایگاه روابط عمومی ها اشاره کرد و گفت هیئت دولت نیز در خصوص تقویت این نهاد مصوبات خوبی داشته است.

در ادامه این نشست نیز رؤسای مراکز روابط عمومی دستگاه های اجرایی مسایل و مشکلات مربوط به حوزه کاری خود را با دستیار ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دولت مطرح کردند. یکی از عمده نگرانی های روابط عمومی های دستگاه های اجرایی محدودیت های ایجاد شده در فضای مجازی خصوصاً در استفاده از تلگرام برای اطلاع رسانی عمومی اعلام شد که همراه شدن این محدودیت ها با نبود حمایت مناسب از سوی رسانه ملی در بازتاب دستاوردها و خدمات دولت به مردم، کار اطلاع رسانی و اقناع افکار عمومی را بسیار سخت کرده است.

دسته بندی سیاسی , دولت ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت/سیدرضامیرزاده/عضوشورای راهبردی و مردمی پیشرفت استان خوزستان

راه حل مشکلات استان خوزستان از نظری دیگر

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد