رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد؛

شرایط بهره‌مندی مشمولان غایب از امتیاز ایثارگری والدین

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولان غایب برای بهره‌مندی از کسر خدمت ایثارگری والدین یا معافیت به ازای ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه ایثارگری والدین تنها تا ۱۲ فروردین سال ۹۸ فرصت دارند.

تاریخ انتشار: 28بهمن1397|12:45

کد خبر: 20493

به گزارش  صبح قریب ؛ سردار بهرام نوروزی رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار کرد: به‌منظور ارج نهادن به مقام شامخ ایثار و ایثارگری، فرصتی ایجادشده تا سربازان حین خدمت که اضافه‌خدمت سنواتی دارند و مشمولانی که به علت غیبت؛ امکان بهره‌مندی از کسر خدمت ایثارگری والدین و یا معافیت به ازای ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه ایثارگر را نداشته‌اند، بتوانند با تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود، از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی  افزود: مشمولان غایب برای بهره‌مندی از این تسهیلات تا ۱۲ فروردین سال ۹۸ مصادف با روز جمهوری اسلامی ایران فرصت دارند تا با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای اعزام به خدمت اقدام کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: سربازان حین خدمت که دارای غیبت اولیه و یا سنواتی هستند  نیز می‌توانند از کسر خدمت ایثارگری والدین  بهره‌مند شوند که می‌بایست برای دریافت گواهی مربوطه به یگان خدمتی والدین خود مراجعه تا سوابق آنان در سامانه وظیفه عمومی ثبت شود.

وی خاطرنشان کرد: این تسهیلات تنها شامل آن دسته از مشمولان غایبی می‌شود که تا پایان روز کاری ۱۲ فروردین سال ۹۸ به دفاتر (پلیس+۱۰) مراجعه و درخواست خود را برای اعزام به خدمت ثبت کنند و درصورتی‌که  واجد شرایط معافیت به‌واسطه امتیاز ۲۸  و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری باشند، از خدمت سربازی معاف و در غیر این صورت پس از اشتغال به خدمت، به ازای هرماه ایثارگری و یا هر درصد جانبازی والدین، از ۱۲ روز کسر خدمت برخوردار می‌شوند.

 این مقام عالی انتظامی با تأکید بر اینکه بخشش اضافه‌خدمت مشمولان برای بهره‌مندی از کسر خدمت ایثارگری والدین و یا معافیت ۲۸ و ۲۹ ماه ایثارگری، تنها تا تاریخ  دوازدهم فروردین سال ۹۸ بوده و بعدازاین تاریخ، طبق روال گذشته غیبت مانع بهره‌مندی از این امتیازات خواهد بود، افزود: مشمولانی که در حال حاضر معافیت تحصیلی دارند یا افرادی که هنوز به سن مشمولیت نرسیده‌اند، در صورت ورود به غیبت در آینده مجاز به استفاده از این تسهیلات نخواهند بود.

سردار نوروزی با تأکید بر اینکه کسر خدمت ایثارگری به سربازان حین خدمت تعلق می‌گیرد، گفت: آن دسته از مشمولان غایب که برای بهره‌مندی از کسر خدمت ایثارگری، وضعیت خدمتی خود را از طریق دفاتر (پلیس+۱۰) تعیین تکلیف کرده‌اند ولی در تاریخ اعزام به خدمت تعیین‌شده از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا، برای اعزام به مراکز آموزش نیروهای مسلح خود را معرفی نکنند و مجدداً مرتکب غیبت شوند، نمی‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند  شوند.

وی یادآور شد: برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح به ازای هرماه حضور در جبهه، هر درصد جانبازی مورد تائید بنیاد شهید و یا هرماه اسارت، ۱۲ روز کسر خدمت به فرزندان ایثارگران که به خدمت سربازی اعزام‌شده‌اند تعلق می‌گیرد.

واجدین شرایط قانون جریمه مشمولان غایب باید تا پایان سال ۹۷ تعیین تکلیف شوند

وی در بخش دیگری از سخنان اضافه کرد: با توجه به اینکه قانون جریمه مشمولان غایب در قانون بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته نشده است، لذا تسهیلاتی در خصوص  پرداخت مبلغ جریمه، برای این دسته از مشمولان در نظر گرفته‌شده که بتوانند با ثبت درخواست خود تا پایان سال جاری، وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

 سردار نوروزی تأکید کرد: متقاضیان دارای شرایط در صورت ثبت درخواست خود تا پایان  سال ۹۷؛ می‌توانند از تسهیلات اقساطی برخوردار شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بابیان اینکه  با هماهنگی‌های صورت گرفته این امکان فراهم‌شده تا مبلغ جریمه در سال ۹۸ به‌صورت اقساط پرداخت شود، افزود: مشمولانی که تمایل به پرداخت اقساطی مبلغ جریمه رادارند، می‌بایست مبلغ قسط اول را در سال ۹۷ پرداخت کرده و مابقی مبلغ جریمه را در ۱۲ قسط تا پایان سال ۹۸ پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند تنها تا پایان سال جاری برای بهره‌مندی از این قانون مهلت‌دارند و روزهای باقی‌مانده  سال ۹۷ فرصت خوبی برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی آنان است.

وی  مطرح کرد: متقاضیانی که در ماه‌های گذشته درخواست خود را از طریق دفاتر (پلیس+۱۰) ثبت کرده‌اند ولی موفق به پرداخت مبلغ جریمه نشده‌اند می‌توانند با مراجعه مجدد به دفاتر مذکور از تسهیلات در نظر گرفته‌شده، استفاده کنند و کل مبلغ جریمه را به‌صورت قسطی با رعایت شرایط فوق پرداخت کنند.

این مقام انتظامی بابیان اینکه مبلغ جریمه تغییر نکرده است، تصریح کرد: مبلغ جریمه با توجه به مقطع تحصیلی مشمولان غایب متفاوت بوده و برای مدرک تحصیلی زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق‌دیپلم ۲۰ میلیون تومان، کارشناسی ۲۵ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان، دکترای پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکترای غیرپزشکی ۴۰ میلیون تومان، پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰ میلیون تومان و به ازای هرسال غیبت مازاد بر ۸  سال، ۱۰ درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه می‌شود، همچنین مشمولان متأهل و دارای فرزند نیز از ۵ درصد تخفیف برخوردار می‌شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان  کرد: تسهیلات ایجادشده برای پرداخت اقساطی مبلغ جریمه؛ فرصتی است تا مشمولان غایب واجد شرایط، بتوانند با پرداخت قسطی مبلغ تعیین‌شده؛ وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

وی تأکید کرد: مشمولان واجد شرایط قانون جریمه مشمولان غایب، هرچه سریع‌تر در فرصت تعیین‌شده نسبت به ثبت درخواست و یا فعال‌سازی مجدد پرداخت اقساطی مبلغ جریمه اقدام کنند تا در روزهای پایانی با مشکل روبرو نشوند.

جشنواره فرهنگی ورزشی نیروهای مسلح برگزار می‌شود

 وی در ادامه از برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی سربازان نیروهای مسلح خبر داد و گفت: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان به نشانی @sarbazvazifeh از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

دسته بندی اجتماعی ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت/سیدرضامیرزاده/عضوشورای راهبردی و مردمی پیشرفت استان خوزستان

راه حل مشکلات استان خوزستان از نظری دیگر

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد