سردار سلامی:

عملیات های کربلای چهار و پنج سرنوشت جنگ را تغییر دادند

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دو عملیات کربلای چهار و پنج متصل به هم بودند که بدون هم به موفقیت نمی رسیدند و توانستند سرنوشت جنگ را تغییر دهند.

تاریخ انتشار: 18دي1397|10:26

کد خبر: 20272

به گزارش  صبح قریب، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از کتاب های حقیقت درخشان و منشور هدایت که در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد، اظهارداشت: دو عملیات کربلای چهار و پنج متصل به هم بودند که بدون هم به موفقیت نمی رسیدند، هدف این عملیات ها از کار انداختن ماشین جنگ عراق بود و توانست سرنوشت جنگ را تغییر دهد و مانند یک تیر خلاص در جنگ بود.

وی افزود: جنگ تنها واقعه ای است که یک ملت با تمام توان به استقبال آن رفت و یک ملت در آن همه ظرفیت خود را بکار می گیرد و برای شناخت یک ملت بسیار مهم است و به عنوان حیاتی ترین واقعه محسوب می شود، دفاع مقدس تابع همین قاعده بود و مردم ما با روح و جسم خود جنگیدند، جنگ در یک شرایط نا عادلانه به ما تحمیل شد.

سلامی گفت: در جنگ هر کشوری که از حمایت سیاسی و تسلیحات و نظامی و قدرت بیشتری برخوردار است به پیروزی نزدیک تر است، قاعده رایج هم همین است، در دفاع مقدس نیز همه شاخص های ظاهری قدرت در اختیار دشمن ما بود اما نتیجه معکوس شد و دفاع مقدس قاعده عمومی و تفکرات جهانی را بر هم زد.

وی افزود: پیروزی ملت ما در دفاع مقدس نشان دهنده حقیقت ایمان است؛ بنابراین برای ملت ایران هویت و شخصیت جدیدی در جهان ایجاد کرد. دفاع مقدس سیمایی جدید از حقیقت ایران گره خورده به اسلام را نشان داد و اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر شناخت معارف دفاع مقدس تاکید دارند بر این اساس است که جنگ یک حقیقت زنده و پیش رونده در تاریخ است ، ایشان دفاع مقدس را جلوه ای از واقعه عظیم کربلا می دانند که زنده است و حقایق را بیان می کند.

طراحی جنگ برای نابودی ملت ایران بود

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس فرهنگ ساز است و همه باید به آن افتخار و تکیه کنند ، دفاع مقدس فرهنگ و روح ایجاد می کند و شهادت عامل پیروزی های ما بود و نشان می دهد تا زمانی که ما ایمان داریم ، شکست نخواهیم خود.

وی ادامه داد: اینکه رهبر معظم انقلاب بر انتشار فرهنگ دفاع مقدس تاکید دارند به این دلیل است که ایمان ما با دفاع مقدس تکمیل می شود ، دفاع مقدس مشق ما برای مبارزه با استکبار بود و اگر در دفاع مقدس نمی جنگیدیم نمی توانستیم بعد از جنگ ۳۰ سال با آمریکا بجنگیم، اینکه امروز ملت ما هیچ ترسی از آمریکا ندارد به دلیل آن است که ۸ سال با آمریکا به همراه چندین کشور در دفاع مقدس جنگیده ایم.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: طراحی جنگ برای نابودی ملت ایران بود اما حقیقت برعکس شد و دفاع مقدس سرچشمه حیات ، بالندگی و شکوفایی ملت ایران شد. به همین دلیل رهبر انقلاب بر بازگویی خاطرات دفاع مقدس تاکید دارند.

وی با اشاره به دو عنوان کتابی که امروز رونمایی شد اظهارداشت: این دو کتاب بسیار غنی و ارزشمند هستند و حقیقت درخشان بسیج و سپاه به رهبری امام خمینی ره و مقام معظم رهبری امروز موجب اقتدار و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان شده است.

وی افزود: در زمان مدیریت رهبر معظم انقلاب سپاه از دو نیرو به پنج نیرو گسترش یافت و سپاه قدس شکل گرفت که امروز موجب پیروزی در منطقه و شکست توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی شده است و رئیس جمهور آمریکا می گوید ما از سوریه می رویم، ایران هر کاری می خواهد بکند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام این پیروزی ها محصول تفکر راهبردی و اندیشه های ژرف مقام معظم رهبری است که از قرآن الهام گرفته شده است و ما را در مسیر قدرت سازی بی نظیر در تاریخ اسلام به حرکت در می آورد و ثمرات آن موجب شکل‌گیری ایرانی قدرتمند و پیشرفته است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی از ایمان و روح ایمان در جامعه اسلامی ماست و یکی از مقاطع درخشان تاریخ اسلام و ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: ملت ایران به مدد ایمان، ایثار، گذشت و شجاعت انقلابی منحصر به فرد در یک نبرد ۸ ساله نابرابر حماسه ای در جهان بیافریند و توانستند در این نبرد نابرابر اعتلاف به هم پیوسته پیوسته ای از همه قدرت‌های جهانی را در هم بشکنیم و یک حماسه جاودان در تاریخ آفریدیم.

سردار سلامی گفت: اگر نسل های جدید با ارزش های خلق شده در دفاع مقدس آشنا شوند و اهمیت و تاثیر ایمان و اعتقاد دینی به همراه عرق ملی در پیروزی بر قدرت های بزرگ را درک کنند که این موضوع در یک میدان آزمایش عملی به اثبات رسیده است آن وقت در مقابل تهاجم قدرت های امروزی و آینده مطمئناً بهتر عمل خواهند کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: دفاع مقدس تکیه‌گاه ایستادگی پایداری و ثبات کشور ما برای آینده است و منبعی نا تمام شدنی برای قدرت ماست ما از دفاع مقدس درس می‌گیریم که اگر بایستیم در هر جنگی هرچند نابرابر و طولانی سرانجام با امید پیروز می‌شود.

وی درپایان تاکید کرد: دفاع مقدس معیارها و استانداردهای بسیار جالبی را برای ملت ایران به ارمغان آورد و تراز ایستادگی و مقاومت ملت ایران را در حد بر غلبه بر اهداف و استراتژی قدرت های بزرگ پدید آورد ، ما از ظرفیت‌ها دفاع مقدس طعم امنیت ملی و بازدارندگی را می چشیم.

دسته بندی حماسه و دفاع ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت/سیدرضامیرزاده/عضوشورای راهبردی و مردمی پیشرفت استان خوزستان

راه حل مشکلات استان خوزستان از نظری دیگر

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد