سخنگوی قوه قضاییه خبر داد؛

ورود مدعی العموم به عدم کاهش قیمت برخی کالاها

سخنگوی قوه قضاییه درباره این که علی‌رغم کاهش قیمت ارز، برخی کالاها با قیمت قبلی به فروش می‌رسند، گفت: مدعی العموم به این موضوع ورود کرده و دادستان ها هم با تعزیرات همکاری می کنند.

تاریخ انتشار: 16دي1397|14:56

کد خبر: 20245

به گزارش  صبح قریب ، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در صد و سی و پنجمین نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به احکام برخی مجرمان مالی گفت: حمید رضا جان قربان فرزند علمدار به بیست سال حبس و صد و بیست میلیارد تومان جزای نقدی در دادگاه ویژه اصفهان محکوم شده است.

وی افزود: آزاده سجاده همسر این شخص هم به ده سال حبس محکوم شده است. هر دو پزشک هستند. شاپور هیبتی، سردفتر اسنادرسمی هم به چهار سال حبس محکوم شده است.

محسنی اژه ای افزود: امیر سجادیان به جرم جعل سند سه سال و به اتهام استفاده از سند مجهول به هفت سال محکوم شده است.

محسنی اژه‌ای به صدور حکم یکی از مفسدان اقتصادی اشاره کرد و گفت: احمد پاسدار به اتهام اخلال از طریق گران‌فروشی به دوازده سال حبس و بیش از ۱۳۹ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده است.

صدور حکم شهردار گچساران

محسنی اژه‌ای ادامه داد: حکم شهردار گچساران صادر و زینل زاده به پنج سال حبس، هفتاد و چهار ضربه شلاق و دو سال انفصال از خدمت محکوم شده است. ۲۴ضربه شلاق تعلیق شده است. محسن نیارکی و یکی دیگر از معاونان این شخص هم به پنج سال حبس و هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم شدند.

وی همچنین از صدور شش ماه حبس برای برخی از دلالان ارزی خبر داد و گفت: محسن غلامی، حمزه باز آزرده، حسن خاتونی، سعید جبارپور، مسعود جاویدان، مصطفی صوری، حسن فرهادی، مجید شهرانی، رضا باز آزرده، اصغر احمدی از جمله خرده فروش هایی هستند که محکوم شدند.

ورود مدعی العموم به عدم کاهش قیمت برخی کالاها

محسنی اژه ای در پاسخ به این سوال که علیرغم کاهش قیمت ارز باز هم برخی کالاها با قیمت قبلی به فروش می رسند، آیا قوه قضاییه به این موضوع ورود می کند؟ گفت: مدعی العموم به این موضوع ورود کرده و دادستان کل کشور هم در بخشنامه ای به دادستان ها بر ضرورت همکاری با تعزیرات تاکید کردند.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که آیا پرونده حقوق های نجومی مختومه شده است؟ گفت: حقوق بگیران نجومی چند دسته بودند که برای برخی حکم صادر و برای برخی حکم صادر نشده است. بخشنامه ای در همان مقطع مطرح شد مبنی بر اینکه تا سقف ده میلیون و غیر از مقامات تا سقف کمتر از بیست میلیون لحاظ شود.‌پس از بخشنامه مورد خاصی مطرح نشد و سازمان بازرسی هم گزارش خلافی اعلام نکرده‌ است.

محسنی اژه ای در پاسخ به این سوال که در برخی از شبکه های مجازی ، صفحاتی به اسم شما وجود دارد، آیا در شبکه های مجازی فعالیت دارید؟ گفت: هیچ فعالیتی ندارم و این صفحات ساختگی است البته مشغله یا تنبلی باعث می شود فرصت جستجو در فضای مجازی را نداشته باشم.

اتهام افساد فی الارض در کیفرخواست برخی متهمین محیط زیستی

وی در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت پرونده بازداشتی های محیط زیستی به کجا رسید؟ گفت: تعیین وقت نشده است و وکیل باید پرونده ها را بخواند. مگر اینکه رسماً بگویند وکیل نمی‌خواهیم. در مواردی که سلب حیات باشد، اخذ وکیل الزامی است. در رابطه با این پرونده برخی از متهمان باید یا وکیل بگیرند یا اعلام کنند که نمی خواهند تا وکیل معاضدتی اخذ شود. این پرونده هشت متهم دارد و برای برخی از آنها در کیفرخواست افساد فی الارض مطرح شده است.

وی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده گفت: پرونده همچنان در دادسرا مفتوح است و هنوز به دادگاه نرفته است.

آخرین وضعیت قضایی شهردار سابق کرج

محسنی اژه ای در خصوص تشکیل پرونده‌ برای شهردار سابق کرج گفت: از بعضی وزارتخانه ها در این پرونده تحت تعقیب قرار دارند، در این پرونده شهردار سابق بازداشت است.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: مرتب مدعی بودند که می توانیم پول بدهی را بدهیم. اخیرا هم در جلسه ای با حضور وکیل متهم، نمایندگانی مجلس،نمایندگان قوه قضاییه و اطلاعات با حضور خود متهم برگزار شد. باز تعهدی دادند و قرار است تا هفته بعد هیأتی به کشور دیگری برود و وصول مطالبات را پیگیری کنند. اقداماتی هم در رابطه با طرح دعوی در خارج از کشور و طرف های خارجی انجام شد و این فرد اموالی در خارج ازکشور دارد که به نام خودش نیست و نیاز به پیگیری دارد.

وی در پاسخ به این سوال که مطلبی هست در رای دیوان که اعلام شده است از ارفاقی استفاده کند البته به نوع ارفاق اشاره نشده است، گفت: اعتقاد من این است باید مهلتی تعیین شود چرا که به نظرم ادعای اینها صحت ندارد.

وضعیت طرفهای ایرانی پرونده توتال

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی براینکه که اخیراً مسئله رشوه توتال در مورد قراردادهای پارس جنوبی در دادگاهی در فرانسه اثبات و توتال محکوم شده است با این حال چرا طرفهای ایرانی( مقامات ارشد) در پرونده توتال محاکمه نمی شوند؟ آیا قوه قضائیه به این پرونده ورود کرده است و آیا اسنادی به دستگاه قضا در این خصوص ارسال شده است؟ گفت: هنوز با این عنوان پرونده ای در دادسرا تشکیل نشده است، اگر تخلفی باشد قاعدتاً یا دادستانی کل و یا سازمان بازرسی ورود می کنند.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر که آیا در کیفرخواست صادره برای مهدی هاشمی موضوع قرار داد توتال مطرح بوده است؟ گفت: در آن پرونده توتال مطرح نبود بلکه استات اویل مطرح شد که در آنجا آن فرد محکوم شده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده عیسی شریفی گفت: کیفرخواست این پرونده صادر نشده است و در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده جعفری تبار معروف به شیخ استخاره گفت: این پرونده در دادسرای ویژه روحانیت است و خبری از آن ندارم.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سوال که آیا در رابطه با پرونده اسماعیل بخشی( از فعالان کارگری )گفت: گفته می شود وی نامه ای به وزارت اطلاعات نوشته که باید وزارت بررسی کند و اگر تخلفی رخ داده باشد به قوه قضاییه اعلام می کند اما هنوز صحت نامه مشخص نیست و اگر این فرد از تخلفی شکایت کند دادستانی هم ورود پیدا می کند.

ارائه گزارش جدید برای عراقچی و همدستانش

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که رسیدگی به پرونده احمد عراقچی طولانی شده است؟ گفت: گزارش جدیدی برای آقای عراقچی و سایر همدستانش آمده است اگر این مطالب درست باشد، فاز جدیدی در پرونده باز می شود. ما تلاش مان بر این است که هر پرونده در اسرع وقت به نتیجه برسد.

وی افزود: برخی از متهمان علاوه بر مسایل ارزی، پرونده های دیگری هم دارند. دادگاه این پرونده هنوز شروع نشده است و مشغول مطالعه پرونده هستند.این پرونده ۹ متهم دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پرونده سیف هم با همین پرونده هستند؟ گفت: خیر مربوط به این نه پرونده نیستند.

وی در پاسخ به این سوال که در رابطه با تخلفات انتخاباتی سال گذشته، شنیده شده برخی از استانداران و فرمانداران در دادگاه بدوی محکوم شده بودند، پرونده این افراد به کجا رسید؟ گفت: اینکه در دادگاه تجدید نظر هم قطعی شده است، نمی‌دانم.

وی‌ در پاسخ به این سوال که آقای رئیسی اعلام کرده که رییس قوه قضاییه نیستند، آیا خود شما رییس قوه قضاییه می شوید؟ گفت: قطعا بنده نیستم.تا زمان تنسیق ایت الله آملی با قوت مشغول به کار هستند.

وی در خصوص تهدید انگلیس برای آزادی نازنین زاغری گفت: اگر کسی قرار است آزاد شود به آنها ربطی ندارد و غلط کردند که تهدید کردند.

دسته بندی قضایی ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت/سیدرضامیرزاده/عضوشورای راهبردی و مردمی پیشرفت استان خوزستان

راه حل مشکلات استان خوزستان از نظری دیگر

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد