فرمانده ناجا اعلام کرد:

دستگیری ۱۰ نفر در رابطه با حادثه تروریستی چابها

کرج - فرمانده ناجا از دستگیری ۱۰ نفر در رابطه با حادثه تروریستی چابهار خبر داد و ابراز امیدواری کرد مرزبانان ایرانی گروگان، در صحت و سلامت به کشور بازگردند.

تاریخ انتشار: 18آذر1397|14:12

کد خبر: 20010

به گزارش  صبح قریب ، سردار حسین اشتری صبح شنبه در جمع خبرنگاران البرزی در خصوص آخرین وضعیت مرزبانان ایرانی گروگان در محدوده مرزهای پاکستان و افغانستان، اظهار کرد: تلاش‌های لازم از سوی وزارت امور خارجه و ستاد کل نیروهای مسلح صورت گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد که مرزبانان ایرانی گروگان در صحت و سلامت به کشور بازگردند.

فرمانده ناجا در خصوص اقدامات نیروی انتظامی، گفت: خوشبختانه با نظرسنجی‌های انجام‌شده رضایت مردم نسبت به عملکرد پلیس افزایش پیداکرده است.

سردار اشتری با اشاره به اینکه سازمان‌های معتبر در خصوص عملکرد پلیس نظرسنجی کرده و نتایج خوبی به‌دست‌آمده است، گفت: مرکز افکار سنجی نیروی انتظامی نیز این نظرسنجی‌های انجام داده و خوشبختانه نتیجه خوب بوده و حاکی از افزایش اعتماد مردم به مأموران و مسئولان ناجا است.

وی با تأکید بر اینکه برخی نظر، پیشنهاد و انتقاداتی نیز دارند، گفت: ناجا نظرات منطقی را می‌پذیرد و موردبررسی قرار می‌دهد.

فرمانده ناجا در بخش دیگری با اشاره به تحولاتی اخیر فرانسه و اعتراض مردم و برخورد پلیس این کشور، گفت: در همین ایام بسیاری از مردم و مسئولان به نیروی انتظامی پیاده داده و از عملکرد نیروی انتظامی تقدیر کردند. اتفاقاتی که در پاریس رخ می‌دهد نشان می‌دهد پلیس ارتباطی با مردم ندارد.

تاکنون ۱۰ نفر مرتبط با حادثه تروریستی چابهار توسط نیروی انتظامی و دیگر نهادهای امنیتی شناسایی و دستگیرشده‌اندسردار اشتری اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های مهم پلیس جمهوری اسلامی ایران این است که افرادی که مشغول خدمت هستند از بین مردم هستند و مردم به آن‌ها احترام می‌گذارند.

وی تأکید کرد: هرچند اگر ما تجمعاتی داشته باشیم مردم به توصیه‌های پلیس گوش می‌دهند و متفرق می‌شوند، خوشبختانه نسبت به دیگر کشورها مشکلات کمتری در این خصوص داریم.

فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: خوشبختانه اعتبار پلیس ایران روزبه‌روز در حال افزایش است.

سردار اشتری در بخش دیگری در خصوص حادثه تروریستی چابهار، گفت: این توطئه با هوشیاری و شجاعت نیروهای انتظامی شهرستان چابهار خنثی شد و خودروی فرد تروریست قبل از اینکه به مقر فرماندهی نیروی انتظامی وارد شود، منفجر شد.

وی با اشاره به دستگیری تعدادی در این خصوص، گفت: طبق آمار موجود تاکنون ۱۰ نفر توسط نیروی انتظامی و دیگر نهادهای امنیتی شناسایی و دستگیرشده‌اند، تعدادی دیگر نیز که مرتبط با این حادثه بوده‌اند شناسایی‌شده و در موعد مقرر دستگیر خواهند شد.

حادثه تروریستی چابهار تأثیر منفی بر روحیه مردم نداشته استفرمانده نیروی انتظامی کشور با تأکید بر اینکه سرنخ‌های خوبی به دست آمده است، گفت: امیدواریم با همکاری که مردم منطقه با ما داشته‌اند و هماهنگی خوبی که بین نیروی انتظامی و دستگاه قضایی وجود دارد بتوانیم به سرنخ‌های اصلی برسیم و افراد اصلی را شناسایی و مجازات شوند.

سردار اشتری با تأکید بر اینکه این حادثه تأثیر منفی بر روحیه مردم و همکاران ما در چابهار نداشته است، گفت: نیروی انتظامی با عزمی راسخ به مأموریت‌های خود ادامه می‌دهد.   

وی در بخش دیگری در خصوص عملکرد نیروی انتظامی استان البرز، گفت: حدود ۱۲ شاخصه اصلی داریم که خوشبختانه نیروی انتظامی استان البرز در همه شاخص‌ها ارتقا داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی کشور تأکید کرد: نیروی انتظامی استان البرز در اجرای طرح‌های امنیت اخلاقی و اجتماعی و برخورد با معتادان موفقیت‌های خوبی به‌دست‌آمده است، امیدواریم با ادامه این روند روزبه‌روز شاهد رشد در راستای رضایت مردم از پلیس باشیم.

قاچاق کالا تا حدودی مهارشده است

سردار اشتری در بخش دیگری در خصوص اخلالگران بازار ارز، گفت: تعداد مشخصی از آن‌ها با هماهنگی دستگاه قضایی شناسایی و دستگیر شدند، نیروی انتظامی در این عرصه به‌خوبی ورود کرد و با اشراف اطلاعاتی خوبی که وجود دارد افراد مؤثر شناسایی و تحویل مقامات قضایی شدند. امیدواریم نتیجه به‌زودی از سوی دستگاه قضا اعلام شود.

وی در بخش دیگری با اشاره اهمیت مبارزه با قاچاق کالا و سوخت، گفت: در سال جاری شاهد افزایش کشفیات هستیم، البته طی چند ماه گذشته به دلیل افزایش قیمت‌ها روند برعکس شده و برخی کالاها صادر می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با تأکید بر اینکه قاچاق کالا تا حدودی مهارشده است، گفت: متولیان مربوطه باید برای مبارزه با قاچاق سوخت برنامه‌ریزی کنند و اجازه ندهند بنزین و نفت سفید در مناطق مرزی به‌راحتی در دسترس باشد که به‌راحتی نیز قاچاق شود، نیروی انتظامی می‌تواند بخشی از این اقدام را انجام دهد امیدواریم متولیان دیگر با برنامه‌ریزی درست مانع چنین کاری شوند.

دسته بندی حماسه و دفاع ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد