هواشناسی هشدار داد

توفان و سیل در مسیر کاروان‌های زیارتی/شمال ۱۵ درجه خنک می‌شود

سازمان هواشناسی اعلام کرده امروز و فردا در مناطقی از کشور از جمله مسیر کاروان‌های زیارتی در غرب کشور توفان پیش‌بینی شده واحتمال سیلاب، شکستن درختان و آسیب به خطوط انتقال نیرو وجود دارد.

تاریخ انتشار: 3آبان1397|19:17

کد خبر: 19833

 به گزارش صبح قریب به نقل از خبرگزاری مهر مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: طی امروز و روز جمعه وزش باد شدید در استانهای ساحلی دریای خزر و استان اردبیل، سرعت باد لحظه ای در برخی نقاط بخصوص برخی شهرهای اردبیل به بیش از ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد. در این شرایط خیزش گردوخاک محلی و احتمال شکستن درختان و آسیب به خطوط انتقال نیرو وجود دارد.

احد وظیفه افزود: همچنین استانهای جنوب غرب تا شمال غرب شامل خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، همدان و زنجان و کشور عراق شامل شهرهای زیارتی و مسیر کاروانهای اربعین با وزش باد شدید و در برخی نقاط بخصوص در جنوبغرب و نوار غربی و عراق توام با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود به همین دلیل استفاده از عینک‌های محافظ و ماسک تنفس برای حفظ سلامتی توصیه اکید می‌شود.  

وی تاکید کرد: در نوار غربی و جنوب غربی ایران شامل ایلام، کرماشاه و خوزستان و همچنین مسیر کاروانهای زیارتی در عراق طی بعد از ظهر امروز و روزجمعه گاهی با وقوع توفان تندری خواهد بود که پیامد آن باد شدید لحظه ای و تشدید خیزش گردوخاک و همچنین رگبار موقت باران خواهد بود.  

به گفته وی وقوع بارش باران و گاهی با رگبار و رعدوبرق ناشی از توفان تندری طی بعد از ظهر پنجشنبه و جمعه در نوار غربی و جنوب غرب شامل استانهای کردستان، ایلام، کرمانشاه و خوزستان و مسیر کاروانهای زیارتی پیش‌بینی شده که در برخی نقاط به سبب شدت موقت بارش می‌تواند منجر به سیلاب محلی شود.  

وظیفه ادامه داد: هوای گرم در غرب، شمال غرب و نوار شمالی کشور تا ظهر جمعه تداوم داشته از بعدازظهر جمعه با نفوذ جریانهای سرد شمالی کاهش محسوس دما در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، همدان و مرکزی حدود۷ تا ۱۰ درجه است ودر استانهای اردبیل، گیلان و مازندران حدود ۱۰ تا ۱۵ درجه رخ خواهد داد. 

منبع خبرگزاری مهر

دسته بندی اجتماعی ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی