قاسمی در نشست خبری:

عزم و اراده نیروهای جان بر کف سپاه را در مبارزه با تروریسم دیدیم

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به عزم راسخ ایران در مبارزه جدی و پایدار با کانون های حمایت و آموزش تروریسم، گفت: این عزم و اراده را امروز صبح از نیروهای جان بر کف سپاه پاسداران دیدیم.

تاریخ انتشار: 9مهر1397|12:41

کد خبر: 19718

به گزارش  صبح قریب ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری هفتگی خود که صبح امروز برگزار شد، ضمن تسلیت و محکومیت شدید حادثه تروریستی اهواز، درباره موضوع تروریسم اظهار داشت: مسئله تروریسم نیاز به اجماع جهانی برای مبازره با این پدیده شوم دارد تا این پدیده شوم که در بخش هایی از جهان و مطنقه ما وجود دارد، پاک شود.

وی گفت: امیدواریم دلارهای نفتی و برخی زد و بندهای سیاسی توسط کشورهای منطقه و برخی تفکرات افراطی، مانع مبارزه جدی با تروریسم نباشد.

قاسمی افزود: از کلیه کسانی که این پدیده شوم را محکوم کردند و پیام های تسلیت خود را برای حادثه اهواز صادر کردند، تشکر می‌کنم و این را گام مثبتی در جهت مبارزه با تروریسم می‌دانیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص مذاکرات با اروپا در خصوص آینده برجام تصریح کرد: روند مذاکرات با اروپا و چین و روسیه پس از خروج آمریکا از برجام تاکنون همچنان ادامه دارد و بخش های زیادی و مکانیسم های مشخصی بوجود آمده و نهایتا در برخی حوزه ها به تفاهماتی نزدیک شده‌ایم و در برخی حوزه های دیگر پس از نشست وزرای خارجه در نیویورک قرار شد بر روی آنها کار شود، اما بنا به دلایلی از جمله فشارهای آمریکا بر همه کشورها در خصوص عدم همکاری با ایران، نمی توانیم و به مصلحت هم نیست که از جزئیات تفاهمات و روند مذاکرات اطلاع دقیقی دهیم.

وی ادامه داد: کسانی که صحبت هایی در این رابطه دارند و جزئیاتی را از محتوای مذاکرات و نتیجه آن مطرح می‌کنند، بیشتر گمانه‌زنی است.

قاسمی در خصوص احتمال خروج ایران از برجام نیز تصریح کرد: تفاهم اولیه ما با شرکا بر این بود که اگر بخواهید ایران همچنان در برجام باشد منوط به تامین خواسته های ایران در قالب توافق صورت گرفته است، اما اگر به هر دلیلی طرف‌های باقیمانده نتوانند تضمین های لازم و مورد نیاز جمهوری اسلامی ایران را تامین کنند، ایران هم می‌تواند تصمیم مقتضی را بگیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص آخرین سازوکارهای تعیین شده در مذاکرات با طرف های باقیمانده در برجام گفت: طبیعی است که از روند اجرایی مذاکرات و ساز و کارهای پدید آمده اطلاع داریم و همانطور که گفتم در حوزه هایی هنوز ابهام وجود درد و نیاز به بازنگری و مذاکره بیشتر با طرف مقابل داریم.

قاسمی افزود: با توجه به پیچیدگی های موضوع و سخت بودن برخی سازوکارهایی که باید تعیین شود، دو طرف نیاز به بحث های بیشتر دارند و امیدواریم که این تفاهم زودتر اتفاق بیافتد. اگر نتوانیم در بخش های باقیمانده به آنچه مد نظر داریم برسیم، می‌توانیم تصمیمات لازم و متناسبی را اتخاذ کنیم. در این رابطه آمریکا و برخی کشورهای خاص تلاش دارند مانع‌تراشی‌هایی را در ارتباطات میان ایران با اروپا، روسیه و چین داشته باشند که نتیجه ای نخواهند گرفت.

وی همچنین در خصوص برخی اظهارات و اقدامات رژیم صهیوینستی در مقابله با جمهوری اسلامی ایران افزود: کلیه اقدامات و رفتارهای صورت گرفته از سوی این رژیم عنادورزی با جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود و تاکنون هم نتیجه ای از آن نگرفته‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص حمله موشکی سپاه در پاسخ به حادثه تروریستی اهواز تصریح کرد: هر اقدامی قطعا پیام های ویژه ای دارد و آنچه که شاید بتوان گفت، عزم راسخ جمهوری اسلامی ایران در مبارزه جدی مستمر و پایدار با کانون های حمایت و آموزش تروریسم در سطوح و طیف های مختلف است که این عزم و اراده را امروز صبح از نیروهای جان بر کف سپاه پاسداران دیدیم.

دسته بندی سیاسی ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد

دبیر شورای فضای مجازی خبر داد؛

درخواست مذاکره با اینستاگرام/ توئیتر با اکانت‌های فیک برخورد کند

دکترمحسن رضایی:

مدیران هشدار درباره جریان نفوذ را جدی بگیرند