فرمانده کل سپاه:

تمرکز دشمن ایجاد ناامیدی در جامعه است/ غربت مدیریت جهادی در کشور

مشهد- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن با همه ابزار و امکانات خود سعی در ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه دارد و رسالت هر پاسدار، پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب است.

تاریخ انتشار: 5شهريور1397|16:38

کد خبر: 19507

به گزارش  صبح قریب ، سرلشکر محمدعلی جعفری صبح دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده نیروی دریایی سپاه در مشهد اظهار کرد: بحمدالله امروز نیروی دریایی سپاه به عنوان یک نیروی قوی، مقتدر و بازدارنده به تمام معنا در خلیج فارس و تنگه هرمز ایفای نقش می کند و توانمندی های این نیرو به لحاظ فناوری، تاکتیک ها و استراتژی ها بروز و متناسب با پیشرفت فناوری ها و در بالاترین سطح بوده و این مهم در نیروی دریایی سپاه به خوبی صورت گرفته است.

وی تربیت نیروی انسانی مومن ، بصیر و انقلابی را برای اقتدار نیروی دریایی سپاه بسیار مهم و حیاتی توصیف وتصریح کرد: طبیعی است که دشمن به شدت از هرگونه درگیری به دلیل اینکه می داند که به ضررش تمام می شود پرهیز می‌کند؛ در این شرایط، آمادگی شرط اولیه است و آنچه در ایجاد توان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مولفه مهم و اثرگذاری به شمار می رود علاوه بر فناوری‌ها، تجهیزات و تاکتیک‌ها، کیفیت نیروی انسانی، مدیران، فرماندهان و پرسنلی است که در سطوح مختلف در حال انجام ماموریت هستند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر ارتقای سطح معنویت، تقوا و ایمان در جلب اعتماد خدا برای ساخته شدن خاطرنشان کرد: با توکل به خدا و  تلاش و خودسازی خواهیم توانست در عرصه‌های انجام ماموریت و پاسداری از انقلاب اسلامی گام موثری برداریم؛ در شرایطی که امروز شاهد هستیم دشمن با همه ابزار و امکانات خود سعی در ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه دارد، رسالت هر پاسدار، پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و امیدآفرینی و مبارزه با فضای آلوده توام با توسعه فضای یأس و ناامیدی می باشد.

جعفری در ادامه خاطرنشان کرد: شرایط انقلاب پیچیده و حساس است و همه دلسوزان و علاقه‌مندان به نظام و انقلاب اسلامی نسبت به وضعیت فعلی و به ویژه شرایط اقتصادی دغدغه داشته و نگرانند؛ دشمن با توجه به وجود زمینه سوءتدبیرها و ضعف مدیریتی و فرصتی که این شرایط را ایجاد می‌کند، تحریم‌هایی را اعمال کرده تا با فشار از این طریق  بتواند استفاده بیشتری را ببرد اما بسیاری از مشکلات جاری کشور در همین شرایط فشار دشمن با نگاه درست به مسائل قابل حل است.

وی شرایط امروز را ناشی از تفاوت دیدگاه مدیریتی عنوان و تصریح کرد: در این شرایط حساس همه به دنبال راه‌ حل هستند و ما به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی باید بدانیم ریشه اصلی این مسائل چیست؟

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه شرایط پیچیده و حساس امروز برآیند چند مولفه اصلی است که اگر آنها را تفکیک کنیم شاید بهتر به راه حل برسیم، تصریح کرد: نخستین مولفه تاثیرگذار بر وضع موجود که همواره نیز وجود داشته است، دشمنی دشمنان خارجی و مخالفان داخلی که ضد انقلاب ها هم جزو آنها هستند، می باشد.

وی افزود: در مقطع کنونی شاهد اتحاد تمامی دشمنان انقلاب اسلامی با یکدیگر علیه انقلاب و ملت ایران هستیم که امری طبیعی است، اما این دشمنان امروز  تمرکز خود را از سویی بر مسائل اقتصادی، تحریم و فشار اقتصادی و از سوی دیگر  بر عملیات روانی و رسانه ای با هدف ناکار آمد نشان دادن نظام قرار داده اند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه اقدامات دشمن را باید به فرصت تبدیل کنیم همانگونه که هشت سال دفاع مقدس با تمام سختی ها برای ما به فرصتی ارزشمند مبدل شد، گفت: توسعه و گسترش انقلاب اسلامی و گفتمان الهام بخش آن در منطقه و دنیا ثمره  مقاومت هشت ساله مردم ایران در دوران دفاع مقدس است و می توان دفاع مقدس را خمیر مایه انقلاب اسلامی نامید.

وی در ادامه با یادآوری خباثت های دشمنان ملت ایران در ایجاد آشوب و اغتشاش در کشور ،تصریح کرد: فتنه سال ۸۸ فتنه بزرگی علیه انقلاب اسلامی بود که به فرصت تبدیل شد و حماسه ۹ دی را آفرید؛ اقدامات و دشمنی های اخیر دشمنان هم باعث می شود تا مردم با همه مشکلاتی که دارند و اعتراض را حقشان می دانند در مقامل خواسته دشمنان و سلطنت طلبان و منافقان مقابل آشوب و اغتشاش بایستند.

جعفری شرایط  حساس امروز را  برآیند چندین مؤلفه عمده و اساسی دانست و اظهار کرد: دشمنی دشمنان خارجی که همواره در تلاش برای توقف پیشرفت انقلاب اسلامی هستند؛ شیطنت برخی مخالفان داخلی که نشأت گرفته از تفاوت نگاه آنها با دیدگاه انقلابی و مبتنی بر اسلام ناب محمدی (ص) است، از مهمترین مولفه‌هایی است که از آنها می توان به عنوان تهدید و مشکل یاد کرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: در اقتصاد مقاومتی باید نگاه به درون باشد اما متاسفانه شاهدیم برخی همچنان به این مهم باور نداشته و نگاه به بیرون دارند.

جعفری سوء مدیریت ، مهجوریت و غربت مدیریت جهادی در کشور را از دیگر مشکلات امروز برشمرد و یادآور شد: در دوران جنگ بنی صدر دیدگاه لیبرالی مادی گرایی به جنگ داشت و این دیدگاه مانع حضور نیروی مردمی در جنگ بود.

وی افزود: به محض اینکه این نوع نگاه جای خود را به دیدگاه انقلابی مبتنی بر دیدگاه ولایت داد ، خرمشهر آزاد شد و با یک تفاوت دیدگاه شاهد بودیم که خرمشهر با نقش پذیری نیروهای مردمی آزاد شد.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: با وجود نقاط ضعف اما نقاط مثبت و فرصت های زیادی در کشور وجود دارد و خیلی بیشتر از نقاط ضعف و تهدید ها است و علت استواری انقلاب اسلامی هم همین عوامل برتری و فرصت ها است.

وی یکی از نقاط قوت و ارزشمند را مردم انقلابی بصیر ،نجیب و ولایی ایران اسلامی دانست و افزود: اعتقادات و ارادت و حب  ائمه در دل مردم است و عنایت ائمه به مردم نیز از نقاط قوت اساسی است. یکی از مهم ترین مسائل هم فرهنگ ایران و فرهنگ زیر بار ظلم نرفتند و مقاومت است فرهنگ اقتدار است.

جعفری با بیان اینکه با وجود برخی انتقادات به عملکرد ضعیف برخی مسئولین، حمایت جانانه مردم از نظام همیشه با نظام جمهوری اسلامی بوده و خواهد بود، گفت: باور مقاومت و ایستادگی و خودباوری در ایران علاوه بر اینکه به مردم ما اثبات شده بلکه به دیگر کشورها نیز سرایت کرده است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه باید در جامعه روح  امید دمیده شود، گفت: تمرکز امروز دشمن بر ایجاد یاس و ناامیدی است و پاسداران انقلاب اسلامی در این برهه مهم و آزمون الهی نقش مهمی را بر عهده دارند.

جعفری با تقدیر از تلاشهای خالصانه دریادار فدوی در مدت تصدی فرماندهی نیروی دریایی سپاه، افزود:  سردار تنگسیری نیز نیرویی عملیاتی است و یک فرمانده مقتدر، با خدا ، مخلص و آشنا با درد رده‌های پایین‌تر و توانمند است و امیدواریم پاسخ حُسن اعتماد مقام معظم رهبری را ادا کرده و نیروی دریایی سپاه همچون گذشته که رشد صعودی داشته، بتواند این مسیر را ادامه دهد و با همت و تلاش همه پاسداران نیروی دریایی، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  بهتر از گذشته مسیر رشد و ارتقای توانمندی ها و امر مهم بازدارندگی نسبت به دشمن را طی کند.

دسته بندی حماسه و دفاع ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت/سیدرضامیرزاده/عضوشورای راهبردی و مردمی پیشرفت استان خوزستان

راه حل مشکلات استان خوزستان از نظری دیگر

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد