جانشین فرماندهی کل سپاه تأکید کرد:

جنگ روانی دشمن علیه ایران برای وادار کردن مسئولان به مذاکره است

لنگرود- جانشین فرماندهی کل سپاه با اشاره به جنگ روانی آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکا می خواهد با این جنگ روانی مردم را در برابر مسئولان قرار داده تا آنها را مجبور به مذاکره با این کشور کنند.

تاریخ انتشار: 17مرداد1397|10:57

کد خبر: 19367

به گزارش  صبح قریب ، سردار حسین سلامی بعدازظهر سه شنبه در مراسم نخستین سالگرد شهید مدافع حرم شهید «مرتضی حسین پور شلمانی» که در گلزار شهدای شلمان شهرستان لنگرود برگزار شد، با اشاره به شخصیت شهید حسین پور، اظهار کرد: وی یکی از اسطوره های شبه افسانه ای در عرصه نظامی کشور و یک فرمانده جوان، نابغه و تجسم ایمان، تقوا و یک مجاهد فی سبیل الله بود.

وی با بیان اینکه شهید حسین پور تنها متعلق به استان گیلان، شهرستان لنگرود و شلمان نبوده و متعلق به ملت ایران است، افزود: استان گیلان در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس و همچنین دفاع از حریم اهل بیت (ع) نمونه های فراوانی همانند شهید حسین پور تقدیم کرده است.

جانشین فرماندهی کل سپاه در ادامه با اشاره به اینکه ویژگی های شخصیتی این شهید بزرگوار برگرفته از تربیت صحیح خانوادگی و سیره و روش ائمه اطهار(ع) و عشق به قرآن است، گفت: همه کسانی که خواهان دست یابی به ارزش ها و فضیلت های انسانی هستند باید از این شهید بزرگوار الگوبرداری کنند.

وی با بیان اینکه شنیدن نحوه زندگی شهید «حسین قمی» را برای همه کسانی که به دنبال کسب فضلیت ها هستند مهم دانست و خاطرنشان کرد: زندگی سراسر نور شهدا سبب می شود انسان دربرابر این افراد احساس حقارت کند.

سردار سلامی همچنین به تفاوت میان شهیدان و دشمنان نظام مقدس اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: شهیدان به استقبال خطر می روند و در راه خدا از جان خود نیز می گذرند در حالی که دشمنان با نزدیک شدن به خطر احساس افسردگی کرده و زبون تر می شوند.

وی این تفاوت را نشأت گرفته از ایمان و تقوای شهدا و اعتقاد به قدرت الهی عنوان و تصریح کرد: ایمان چنین افراد با قدرتی می سازد که کلمات برای توصیف آنها عاجز است.

جانشین فرماندهی کل سپاه با بیان اینکه استقلال، امنیت و اقتدار امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به دلیل وجود همین شهدا است، افزود: شهدا با وجود دلبستگی فراوان به خانواده های خود به دلیل وجود ایمان قوی برای جلوگیری از تجاوز دشمن به آب و خاک سرزمینشان در جبهه های جنگ حاضر و از جان خود گذشتند.

وی با اشاره به اینکه شهدا با پیروی از سرور و سالار شهیدان و فرهنگ عاشورایی در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی و از تعرض آنها به نوامیس جلوگیری کرده اند، گفت: این نشان دهنده عظمت کار شهدا است.

سردار سلامی با بیان اینکه امروز هیچ کشوری بدون تلاش و از خودگذشتگی نیروهای خود امن نخواهد بود، ادامه داد: کشوری همانند جمهوری اسلامی ایران که در طول چهل سال گذشته شاهد دشمنی ها و توطئه های فراوان بوده بیش از سایر کشورها در معرض خطر و توطئه ها قرار دارد که تا به امروز همین شهدا اجازه نداده اند که دشمنان به هدف شوم خود برسند.

وی با بیان اینکه امروز یکی از مهم ترین اهداف دشمنان به زانو درآورند نظام مقدس اسلامی است، اظهار کرد: وجود قهرمانانی همانند شهید قمی سبب شده که این ملت و نظام در برابر هیچ توطئه ای سر خم نکنند.

جانشین فرماندهی کل سپاه با اشاره به اینکه در طول ۴۰ سال گذشته دشمنان این نظام در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و نظامی و فرهنگی به دنبال ضربه زدن به ایران اسلامی بودند و هستند، خاطرنشان کرد: دشمنان با بهره گیری از همه ابزارها به دنبال نابودی انقلاب اسلامی و نظام مقدس هستند که وجود همین شهدا دلیل عدم موفقیت آنها است.

وی در ادامه به ایستادگی و مقاومت نظام مقدس اسلامی در برابر همه توطئه ها و دشمنی ها اشاره کرد و گفت: ملت ایران با اقتدار دربرابر همه دشمنی ها ایستادگی کرده و از استقلال نظام دفاع کردند.

سردار سلامی با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال ایجاد یک خاورمیانه امن برای رژیم صهیونیستی است، تأکید کرد: با همه تلاش های انجام شده امروز چیزی جزء کابوس برای این رژیم در این منطقه وجود ندارد و نخواهد داشت.

وی در ادامه همچنین به توطئه دشمنان درباره تجزیه کشور سوریه نیز اشاره کرد و گفت: امروز کشورهای استکباری مدعی هستند که مشکلی با بشار اسد نداشته و مشکل اصلی خود را ایران اعلام می کنند ولی تنها چیزی که در این میان نصیب آنها شد شکست در برابر محور مقاومت بوده است.

جانشین فرماندهی کل سپاه اعمال تحریم علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را حد نهایی قدرت دشمنان برشمرد و افزود: امروز دیگر بیش از این نمی توانند نظام مقدس اسلامی را تحت فشار قرار داده و در تنگنا بگذارند.

وی به جنگ روانی علیه ملت ایران از سوی آمریکا نیز اشاره و تصریح کرد: آنها به دنبال این هستند تا با جنگ روانی نشان دهند که نظام مقدس اسلامی سست شده است و ملت را در برابر نظام و مسئولان قرار دهند تا مسئولان مجبور به مذاکره با امریکا شوند.

به گفته این مسئول آمریکا می خواهد با این حربه ملت را به خیابان ها بکشاند اما در مقابل بصیرت و آگاهی ملت ایران درس مهمی به آنها داد.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران بصیرت لازم برای مقابله و ایستادگی در برابر دشمنان نظام را دارد، تأکید کرد: امروز امپراطوری قدرتمند جهان رو به زوال است.

جانشین فرماندهی کل سپاه با اشاره به اینکه دشمنان نظام مقدس می دانند گزینه نظامی علیه ملت و نظام مقدس اسلامی دیگر پاسخگو نیست، افزود: آنها با توطئه جنگ اقتصادی به دنبال رسیدن به هدف خود هستند که ایستادگی ملت ایران سبب شده این روزها لجن انها تغییر کند.

وی همچنین با بیان اینکه پیروزی مات ایران بر دشمنان نزدیک است، ادامه داد: دشمن می خواهد با ایران نوسان در بازار ارز ایران را به زانو درآورد ولی ملت ایران با تکیه به قدرت الهی و همچنین پیروی از منویات رهبری به پیروزی خواهد رسد.

دسته بندی حماسه و دفاع ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد