حجت‌الاسلام قاضی عسکر:

حج ۹۷ بهتر و آرام‌تر از سال گذشته برگزار خواهد شد

سرپرست حجاج ایرانی شرایط برای برگزاری حج ۹۷ را بهتر از سال گذشته دانست و گفت: انشاءالله حج امسال بهتر و آرام تر از سال گذشته برگزار خواهد شد و زائران با حجی مقبول به کشور باز خواهند گشت.

تاریخ انتشار: 25تير1397|13:10

کد خبر: 19141

به گزارش  صبح قریب ، حجت‌الاسلام قاضی عسکر در همایش روحانیون‌، معین و معینه‌های کاروان‌های اهل سنت موسم حج ۹۷ کنگره عظیم حج را فرصت بی‌نظیری برای نمایش وحدت امت اسلامی دانست و اظهار کرد: همه ما باید در این مسیر حرکت و زمینه وحدت، یکپارچگی و همدلی بیشتر بین مذاهب مختلف را فراهم کنیم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خاطرنشان کرد: ما در حج به هیچ وجه بدنبال طرح مسایل تفرقه انگیز نبوده و نخواهیم بود و این اجتماع بزرگ را محل طرح مسایل فرقه‌ای نمی‌دانیم و معتقدیم همه باید به وحدت بیاندیشیم.

وی با بیان محورهای شعار حج امسال «حج؛ تحول روحی و اخلاقی، سبک زندگی دینی، عزت و کرامت اسلامی» اظهار داشت: گام اول در سفر نورانی حج، دگرگونی روحی و اخلاقی است ، انسان در این سفر معنوی باید متحول شده و از گذشته خود فاصله بگیرد و راه جدیدی را برای زندگی انتخاب کند.

نماینده ولی فقیه درگام دوم با استناد به آیات قرآن کریم گفت: حاجی باید با الگو گرفتن از رسول گرامی اسلام و حضرت ابراهیم (ع) و آنچه  که سیره پیامبر و انبیاء گذشته بوده است سبک زندگی دینی را بیاموزد و آن را در ارتباط با خانواده ، جامعه  و پیروان ادیان مختلف به‌کار بندد.

وی از عزت و کرامت اسلامی بعنوان گام سوم یاد کرد و با اشاره به اینکه دشمن در تلاش است وجهه اسلام را در اذهان مردم دنیا خدشه دار کند، افزود: دشمنان داعش را بوجود آوردند تا به اسلام ضربه بزنند و اسلام را مترادف با تروریسم معرفی کنند چرا که  نمی خواهند جهان اسلام روی آرامش به خود بگیرد.

نماینده ولی فقیه تاکید کرد: ما می خواهیم در چارچوب شعارامسال، حج را آبرومندانه و با عزت برگزار کنیم تا مردم احساس کنند به آنچه می گوئیم با تمام وجود باور داریم.

امیرالحاج زائران ایرانی با اشاره به اینکه شرایط برای برگزاری حج ۹۷ ، بهترازسال گذشته است، اظهار داشت: بحمدا... وضعیت نسبتا خوب است و همه باید کمک کنیم تا زائران نسبت به شرایط و ویژگی های حج امسال توجیه  و از فرصت عبادت و زیارت دراین سفر بهره ببرند.

حجت‌الاسلام قاضی عسکر با بیان اینکه دعای کمیل ، دعای عرفه ، دعای ابی حمزه ثمالی ، مناجات شعبانیه و دعاهایی که در صحیفه سجادیه آمده است دربرگیرنده مضامین توحیدی و ارزش های اخلاقی اسلام است، اظهارداشت: این مضامین را پیروان همه مذاهب اسلامی باید به مردم یاد و آموزش دهند تا در حج  از آنها بهره بگیرند.

نماینده ولی فقیه تشکیل شورای افتاء اهل سنت را کاری بزرگ در راستای پاسخگویی به سوالات مذهبی زائران اهل تسنن دانست و گفت: دراین شورا علمای همه مذاهب اهل سنت حضور دارند و می توانند با همفکری یکدیگر، مشکلات فقهی زائران را حل کنند. 

وی با اشاره به مشکلات گریبانگیرجهان اسلام، خطاب به حاضران گفت: ما دربسیاری ازمسایل اسلامی مشترکیم و می توانیم دست بدست هم دهیم و از قرآن ، پیامبر، مسلمانان و حرمت خانواده دفاع کنیم .

نماینده ولی فقیه افزود: ما حج را آمیخته با سیاست و تدبیرامور مسلمان ها می دانیم و معتقدیم سیاستمداران و شخصیت های جهان اسلام می توانند در این اجتماع  عظیم درباره مسایل جهان اسلام با هم مشورت و برای حل آن چاره اندیشی کنند.

حجت الاسلام قاضی عسکر دربخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه در حج جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تبعیضی وجود ندارد معیارهای تعیین نرخ حج ۹۷ را برشمرد و تصریح کرد: اختلاف درقیمت ها، بدلیل تفاوت در محل اسکان زائران است.

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: مسئولان سازمان حج وزیارت و بعثه مقام معظم رهبری نهایت تلاش خود را بکار بسته اند تا برای تغذیه حجاج بهترین مواد غذایی و تجهیزات و امکانات پخت را در مکه و مدینه فراهم کنند و غذایی سالم و بهداشتی به زائران ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان سعودی نیز پذیرفته اند حج را از روابط سیاسی دو کشور جداکند، افزود: امسال به فضل پروردگار تاکنون مشکل خاصی نداشتیم و انشاءالله حج بهتر و آرام تر از سال گذشته برگزار خواهد شد و زائران با حجی مقبول به کشور بازخواهند گشت.

پیش از سخنان سرپرست حجاج ایرانی حجت الاسلام اکبری مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری  از اهداف برگزاری همایش روحانیون ، معین و معینه های کاروان های اهل سنت حج ۹۷ گزارشی بیان کرد و اظهار داشت: امسال بیش از ده هزار زائر اهل سنت از یازده استان کشور عازم سرزمین وحی خواهند شد.

وی افزود: در برنامه‌ریزی جدید و سیکل اعزام روحانیون اهل سنت چرخش نیروی انسانی اتفاق افتاده و شورای افتاء نیز با عضویت ۱۰ نفر از علمای مذاهب مختلف اهل تسنن شکل گرفته است.

دسته بندی اجتماعی ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

آخرین اخبار

در تماس تلفنی؛

رئیس جمهور، سال نو را به مراجع عظام تقلید تبریک گفت

با صدور اطلاعیه‌ای اعلام شد؛

راهبردهای هفت گانه وزارت صمت برای رونق تولید

طی یادداشتی اعلام شد؛

واکنش همتی به نامگذاری سال/شش راهبرد بانک مرکزی برای «رونق تولید»

سخنگوی سپاه پاسداران:

مرزبانان آزاد شده به‌احتمال زیاد امروز به کشور باز می‌گردند

تغییر ساعت رسمی از امشب؛

پروازهای نوروزی طبق ساعت درج شده در بلیت انجام می‌شود/ جا نمانید

اروپا

نشست سران اروپا آغاز شد/ ترزا می: قانونمند از بروکسل خارج می‌شویم

سخنرانی نوروزی رهبرانقلاب در حرم رضوی؛

سال۹۸ سال استفاده از فرصت‌هاست/ تقویت بنیه دفاعی را ادامه می‌دهیم

گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره نوروز؛

عید نوروز، فرصتی برای تحول درونی است/ نوروز از دیدگاه اسلامی

رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان:

مرزبندی با دشمن بسیار لازم است/ افراد در داخل دشمنی نکنند

سایت پارلمان اروپا

اقدام جدید پارلمان اروپا علیه روسیه

مصاحبه
فضای مجازی