ظریف در جمع خبرنگاران:

برجام سرجای خود محکم است/ گفتگوهای خوبی برای حفظ برجام داشته‌ایم

وزیر امور خارجه با بیان اینکه برجام سرجای خود محکم است، گفت: باید ببینیم اروپایی‌ها و دو عضو دیگر برجام و سایر اعضای جامعه بین‌المللی چقدر برای حفظ توافق هسته‌ای آمادگی دارند.

تاریخ انتشار: 6تير1397|11:27

کد خبر: 18995

به گزارش  صبح قریب ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم روز جهانی آفریقا در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت برجام اظهار داشت: برجام سر جایش هست و محکم است.

وی افزود: باید ببینیم اروپایی‌ها و دو عضو دیگر برجام و سایر اعضای جامعه بین المللی چقدر آمادگی دارند که برای حفظ این دستاورد اقدامات لازم را انجام دهند.

وزیر امور خارجه افزود: گفتگوهای خوبی داشتیم و باید ببینیم این گفتگوها تا چه حد به اقدام می‌رسد.

ظریف همچنین در خصوص روز جهانی آفریقا گفت: امروز که آفریقا آزاد است و استقلال دارد، تمام تلاش آفریقایی‌ها این است که از یک طرف توسعه یافتگی را که نتیجه سیاست های استعماری و میراث استعمار است را درمان کنند و از طرف دیگر جنگ‌ها و اختلافات داخلی را، که تا حد قابل توجهی از نتایج دوران استعمار است، از طریق همکاری و هماهنگی بین خودشان درمان کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب بیشترین توجه را به آفریقا داشته و امروز هم خوشحال هستیم که روابط بسیار خوبی را با کشورهای آفریقایی داریم. من سفرهای متعددی را همراه با هیات های قابل توجه اقتصادی از بخش خصوصی به کشورهای آفریقایی در سال های گذشته داشتم. امیدوارم روابط ما با آفریقا که مبتنی بر منافع مشترک از یک سو و دیدگاه های واحد نسبت به توسعه و مقابله با استعمار است، بتواند به نفع مردم ایران و آفریقا ادامه پیدا کند و هر روز تقویت شود.

ظریف در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات روز یکشنبه خود در اتاق بازرگانی ایران در خصوص نقش شرکت های کوچک و متوسط پس از خروج آمریکا از برجام گفت: شرکت‌های کوچک و متوسط می‌توانند نقش بسیار مهمی را داشته باشند، البته تعهد کشورهای اروپایی و سایر اعضای برجام این است که شرایطی را فراهم کنند که خروج آمریکا از برجام مانع تحقق خواسته‌های ایران از برجام و آنچه حقوق ایران از توافق هسته ای است، نشود.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آنچه در اتاق بازرگانی به آن اشاره کردم استفاده از همه امکانات برای پیشبرد صنعت و اقتصاد کشور بود و در این حوزه هم شرکت‌های کوچک و متوسط در ایران و هم در اروپا می توانند بدون مزاحمت آمریکا کار را پیش ببرند.

دسته بندی سیاسی ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

محسن بابادی

در مچ اندازی تارتار و منصوریان برنده کیست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی