رقابتهای کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا- ازبکستان؛

ایران با ۶طلا و ۲برنز قهرمان شد/ کسب هر دو سهمیه المپیک

تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب شش مدال طلا و دو برنز به عنوان نخست رقابتهای قهرمانی آسیا در ازبکستان دست یافت.

تاریخ انتشار: 24ارديبهشت1397|10:33

کد خبر: 18714

به گزارش  صبح قریب ، رقابتهای کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا طی روزهای ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه در شهر تاشکند ازبکستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب 6 مدال طلا و 2 برنز به مقام نخست دست یافت.

آزاد کاران نوجوان ایران در این مسابقات توسط رحمان عموزاد در وزن ۴۵ کیلوگرم، محمد کریمی در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمد نخودی در وزن ۷۱ کیلوگرم، محمدرضا قیاسی در وزن ۸۱ کیلوگرم، علیرضا عبداللهی در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند.

دو مدال برنز کشورمان نیز توسط سیدعرفان جعفریان در وزن ۵۱ کیلوگرم و سجاد گودرزی در وزن ۵۵ کیلوگرم بدست آمد. تیم ایران با کسب ۱۹۶ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید و تیم های قزاقستان و ازبکستان به ترتیب با ۱۷۱ و ۱۴۶ امتیاز در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

همچنین این مسابقات گزینشی رقابت های المپیک ۲۰۱۸ نوجوانان در آرژانتین بود که هر تیم می توانست در  پنج وزن با کسب مدال طلا دو سهمیه مجاز را کسب کند که نمایندگان کشورمان در اوزان ۶۵، ۸۰ و ۱۱۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا و سهمیه المپیک شدند که در نهایت تیم ایران می تواند دو نماینده خود را به این بازی ها اعزام نماید.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم رحمان عموزاد در دور نخست مقابل ریو گوکیتا از ژاپن با نتیجه ۸ بر صفر و ضربه فنی به پیروزی رسید وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر صفر میرزا ژیرگالبک از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عموزاد در این مرحله مقابل چائه وان شین از کره جنوبی با نتیجه ۱۲ بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. عموزاد در دیدار فینال سلطان کورمان علی اف از قزاقستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۴۸ کیلوگرم مجتبی سلطان زاده در دور اول با نتیجه یک بر صفر مقابل امیدجان جلال اف از ازبکستان مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال راهی گروه بازنده ها شد. وی در این گروه مقابل سایوراب ایگاوی از هند با نتیجه ۸ بر ۶ شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت و هشتم شد.

در وزن ۵۱ کیلوگرم سیدعرفان جعفریان در دور اول مقابل داشتسرین پوروی از مغولستان با نتیجه ۱۳ بر ۲ پیروز شد و در دور بعد نیز با نتیجه ۶ بر ۴ آتول چیچار از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت وی در این مرحله مقابل ارسلان رحیم اف از ازبکستان با نتیجه ۹ بر ۷ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. جعفریان در دیدار رده بندی نیز مقابل فیصل الدوساری از عربستان به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم سجاد گودرزی در دور اول احمد الناکدالی از سوریه را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر یک جهانگیر مادریم بویف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گودرزی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل هایاتو فوجیتا از ژاپن شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل اوسئونگ هان از کره جنوبی با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۶۰ کیلوگرم امیرارسلان دارابی پس از استراحت در دور اول در دور دوم ارزوبک توکتومامبتو از قرقیزستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد. وی در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه ۶ بر ۳ مقابل راویندر از هند شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. دارابی در دیدار رده بندی با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل یاماتو هاگیوارا از ژاپن شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمد کریمی در دور نخست مقابل استامبول ژانایبک از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر این هیوک جو از کشور کره جنوبی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کریمی در این مرحله خیراله کولولوف از تاجیکستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال بکزاد ژالگاسوف از قزاقستان را با نتیجه ۸ بر ۲ شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۷۱ کیلوگرم محمد نخودی در دور نخست تیموجین مندبیلگ از مغولستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت وی در دور بعد هیکارو تاکاتا از ژاپن را با نتیجه ۱۲ بر ۴ شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۲ عزیز بک فیض اله یف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال رسید. وی در این دیدار مقابل علی نور تاکایروف از قرقیزستان با نتیجه ۱۴ بر ۴ به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۰ کیلوگرم محمدرضا قیاسی در دور اول مقابل باتماگنای انختوشین از مغولستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه ۱۲ بر ۲ آنار گولیف از قزاقستان را مغلوب کرد و در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۸ بر ۶ یودای تاکاهاشی از ژاپن را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. قیاسی در دیدار پایانی با نتیجه ۵ بر ۴ از سد محمدرسول رحیم اف از ازبکستان گذشت و به مدال طلا رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا عبدالهی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مونو داهیا از هند را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر اسماعیل رجب اف از تاجیکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. عبدالهی در این دیدار با نتیجه ۱۲ بر ۲ یونوس گافوروف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به عنوان نخست و مدال طلا رسید.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۴ بر صفر و ضربه فنی بائه یئونگ جئونگ از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل ژیانگ لی از چین با نتیجه ۱۶ بر ۶ به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار کومار آنیرود از هند را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۱۹۶ امتیاز ۲- قزاقستان ۱۷۱ امتیاز ۳- ازبکستان ۱۴۶ امتیاز ۴- هند ۱۳۴ امتیاز ۵- ژاپن ۱۱۱ امتیاز ۶- قرقیزستان ۹۳ امتیاز ۷- تاجیکستان ۶۹ امتیاز ۸- مغولستان ۶۶ امتیاز ۹- کره جنوبی ۶۶ امتیاز ۱۰- پاکستان ۲۰ امتیاز.

دسته بندی ورزشی ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد