در اختتامیه جشنواره «سین سیما»

بهترین های نوروز معرفی شدند/ آمارهای مدیران از رضایت بینندگان

آیین اختتامیه جشنواره «سین سیما» با حضور هنرمندان و مدیران سازمان صداوسیما در مرکز همایش های سازمان برگزار شد.

تاریخ انتشار: 2ارديبهشت1397|11:05

کد خبر: 18487

به گزارش صبح قریب ، آیین اختتامیه جشنواره «سین سیما» با حضور هنرمندان و مدیران سازمان صداوسیما امشب اول اردیبهشت ماه در مرکز همایش های سازمان صدا و سیما آغاز شد. در این مراسم مراسم عبدالعلی علی عسکری رییس صداوسیما و مرتضی میرباقری معاون سیما حضور دارند.

اجرای این مراسم را رضا رشیدپور بر عهده داشت که در ابتدای مراسم حضور هنرمندان و چهره ها را به این مراسم خوشامد گفت.

مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در ابتدای مراسم بیان کرد: برنامه های نوروزی در سال ۹۷ بدون شک پربیننده ترین و پرشنونده ترین برنامه های تاریخ تلویزیون بودند. نوروز ۹۷ یکی از پررونق ترین های تلویزیون بود که از حیث تعدد و تنوع برنامه ها، بیشترین میزان رضایت مخاطب را داشتیم.

وی ادامه داد: آخرین نظرسنجی ما که دو هفته بعد از پخش برنامه های نوروزی شکل گرفت نشان داد که برنامه های نوروزی حدود ۸۶/۷ درصد مخاطب و بیش از ۹۰ درصد رضایت مخاطبان را جلب کرد. این میان سریال «پایتخت» بیش از ۹۲ درصد و «دورهمی» بیش از ۹۰ درصد رضایت مردم را جذب کرد.

معاون سیمای رسانه ملی عنوان کرد: جلب رضایت در چنین ترازی از موارد نادر است. جلب رضایت مخاطب پیش نیاز اساسی هر نوع ابتکار و خلاقیت است. ما به هر میزان که موفق شویم افکار عمومی را راضی نگه داریم گره گشایی در مسایل مختلف زندگی برای مردم بهتر صورت می گیرد.

میرباقری تصریح کرد: امیدوار هستیم برنامه های نوروزی و بهاری ما که اینگونه آغاز شد نوید سالی پر برکت را بدهد. در صداوسیما مرسوم است برای اینکه بدانیم مخاطبش چه نظری دارد نظرسنجی های علمی ترتیب می دهیم که امسال علاوه بر نظرسنجی های علمی و تحلیلی، نظرسنجی های تعاملی هم داشتیم که از جمله آن حدود ۱۹ و نیم میلیون آرای مردمی درباره برنامه های نوروزی است.

وی در پایان سخنانش گفت: ما در نظر داشتیم از بعضی دوستان و شبکه ها که تلاش بیشتری داشتند بیشتر تجلیل کنیم اما نخواستیم این جلسه را به تجلیل مدیران خود اختصاص دهیم.

شهدای مدافع حرم نگذاشتند پای داعش به کشور ما باز شود و در صدر همه کسانیکه برای امنیت کشور می کوشند سردار قاسم سلیمانی استعبدالعلی علی عسکری رییس رسانه ملی نیز در این مراسم با یادی از شهدا گفت: شما در سریال «پایتخت» نمونه ای از داعش را دیدید که چطور زندگی معمولی مردم توسط آنها مختل شد. شهدای مدافع حرم نگذاشتند پای داعش به کشور ما باز شود و در صدر همه کسانیکه برای امنیت کشور می کوشند سردار قاسم سلیمانی است که نمی گذارد ناامنی ها به کشورمان رسوخ کند.

وی با اشاره به عوامل ساخت برنامه های نوروزی ادامه داد: همه همکاران و برنامه سازان توانستند صمیمیت و نشاط را به میان مردم آورند و انصافا حال مردم خوب شد.

علی عسکری با تاکید بر اینکه رسانه ملی می تواند زمینه های رشد و نشاط مردم را فراهم کند، توضیح داد: ما به یکایک شما هنرمندان و مدیران افتخار می کنیم چراکه رسانه ملی در شرایط سختی توانست به ۸۳ درصد جذب مخاطب برسد.

 رییس صداوسیما افزود: ما برای مردم کار می کنیم اگرچه که شرایطمان سخت است و رقبا و دشمنان فراوانی داریم. وقتی پدیده ای مثل سریال «پایتخت» و یا برنامه های ترکیبی گل می کنند و بیش از ۷۰ درصد دیده می شوند آن هم در شرایطی که ۲۹۰ شبکه ماهواره ای وجود دارد یعنی صداوسیما به خوبی نفوذ پیدا کرده است.

وی با اشاره به سه عنصر مهم برنامه سازی بیان کرد: در یک محصول رسانه ای هنر، تعهد و علم هر سه موثر است تا  اثری فاخر ارایه شود و این عناصر در برنامه های ما وجود داشت.

علی عسکری اظهار کرد: مایه مباهات است که امشب از شما تکریم می شود و امیدواریم امسال همه تلاش کنند تا بهتر از قبل باشیم و در چهلمین سالگرد انقلاب گام های بهتری در راه رشد و پیشرفت برداریم.

وی در پایان با اشاره به نامگذاری سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی گفت: کالای ملی هویت یک کشور است و من امید دارم در صداوسیما هم محصولات و خدمات بهتری ارایه کنیم.

رشیدپور در ادامه برنامه به رادیو و ویژگی های آن اشاره کرد و با خوشامدگویی به حمید شاه آبادی معاون صدا بیان کرد: هرچند ما فراموش شده ایم ولی رادیویی ها را فراموش نمی کنیم. وی همچنین درخواست کرد که هرازچندگاهی بچه های تلویزیون را به رادیو هم راه دهند.

بخش دیگر این مراسم با استندآپ کمدی مهران غفوریان همراه بود که بیشترین شوخی های وی با خود صداوسیما انجام شد.

غفوریان در بخشی از این اجرا به کارتون های تلخ کودکی اشاره و بیان کرد که به طور مثال اگر احسان علیخانی در آن زمان برنامه «ماه عسل» را داشت هاچ زنبور عسل را دعوت می کرد و آرزوی او را می پرسید. وی در ادامه استندآپ خود به ممیزی ها در سیما اشاره کرد که مدت پخش سریال ها در بازپخش کوتاه می شود. غفوریان همچنین در ادامه با پخش بازی های والیبال و سانسور در آنها شوخی کرد. انتقادهای طنز مهران غفوریان با تشویق های هنرمندان مواجه و باعث شد رشیدپور به شوخی از این استندآپ به عنوان آخرین اجرای تلویزیونی یاد کند.

مردم به «پایتخت» و «ایرانگرد» رای دادند

در بخش تجلیل از سریال های نوروزی ابتدا عوامل سریال «پایتخت» شامل سیروس مقدم، خشایار الوند، احمد مهرانفر، نسرین نصرتی، علیرضا خمسه تجلیل شدند و ریما رامین فر هدیه مردمی را دریافت کرد. همچنین سریال «پایتخت» از نگاه مردم بهترین سریال نوروزی تلویزیون اعلام شد.

در بخش مستند با تجلیل از مستندهای مشاهیر، هشت خرس قهوه ای و مدیر تصویربرداری ایرانگرد، مستند «ایرانگرد» بهترین اثر مردمی شد.

جواد قارایی با دریافت تندیس خود گفت: ما در فصل سوم حدود صد هزار کیلومتر پیمودیم و سه سال تلاش کردیم و حالا از همه کسانیکه در این تلاش ها کمک کردند تشکر می کنم.

مهران مدیری اول شد

در بخش مجریان مرد تلویزیون بدون اینکه از مجری دیگری تجلیل شود تندیس مردمی جشنواره به مهران مدیری رسید که به دلیل نبودنش مصطفی احمدی تهیه کننده برنامه به نیابت از او، آن را دریافت کرد.

همچنین پیام صوتی مدیری برای مردم پخش شد که بیان کرد: خیلی دلم می خواست اکنون در کنارتان می بودم. ممنونم از مردم که مرا انتخاب کردند و مرا شرمنده کردند.

در بخش بهترین بازیگری مرد تلویزیون سروش جمشیدی تندیس مردمی را دریافت کرد.

جمشیدی اظهار کرد: از مردم تشکر می کنم که ما را خوب دیدند و حمایت کردند. امیدوارم باز هم بتوانیم کارهای خوب بسازیم.

در بخش بهترین برنامه ترکیبی مصطفی احمدی تهیه کننده «دورهمی» تندیس مردمی جشنواره را دریافت کرد. در بخش ویژه برنامه های تحویل سال برنامه «بهار نارنج» با اجرای احسان علیخانی تندیس مردمی را گرفت که تندیس هایی به مدیر تولید برنامه و طراح دکور آن اهدا شد.

در بخش مسابقه ابوذر پورمحمدی و رضا نصیری تهیه کنندگان برنامه «کودک شو» و همچنین پژمان بازغی مجری تندیس های مردمی را دریافت کردند.

بازغی بیان کرد: «کودک شو» با رای میلیونی توانست جزو بهترین ها شود.

در این بخش از تهیه کنندگان مسابقه های ضدگلوله، زمانی برای خندیدن، هوش برتر، دستپخت و مردان اهنین نیز تجلیل شد.  

در بخش برنامه های گفتگومحور با تجلیل از نوروز فوتبالی به تهیه کنندگی مجتبی نوربخش، دوستت دارم پدر، دوستت دارم مادر به تهیه کنندگی کاظم احمدزاده، ویتامین خ به تهیه کنندگی رامین کرم یزدی، برنامه شب فیروزه ای تندیس مردمی را گرفت.

در بخش مجریان زن تلویزیون الهه پرسون تندیس مردمی را گرفت.

در ادامه رشیدپور از «کلاه قرمزی» به عنوان یکی از برنامه های پربیننده تلویزیون یاد کرد.

در ادامه مراسم از سیدحسن انتظاری جانباز دعوت شد تا روی صحنه حضور یابد.

حمید شاه آبادی معاون صدا در بخش دیگر این مراسم با حضور در پشت تریبون عنوان کرد: من نخستین تشکرم را از مردم سرزمینم دارم که رادیو را با تعامل و شنیدن این رسانه حمایت می کنند. 

وی ادامه داد: رادیویی ها حق بزرگی به عرصه فرهنگ و رسانه کشور دارند. حضور من به نمایندگی از کسانی است که تلاش کرند همه توان را در صدای خود بگذارند.

معاون صدا با اشاره به برنامه های نوروزی اظهار کرد: همکاران من نوروز امسال توانستند خوش بدرخشند و حوزه طنز و شبکه های اختصاصی امسال خوب فعالیت کردند. اکنون بیش از ۸۰۰ عنوان برنامه رادیویی روی آنتن است و شبکه ها در روز بین ۱۸ تا ۲۱ ساعت برنامه تولید می کنند. 

وی ادامه داد: ما این حضور در جشنواره را برای بیشتر دیده شدن رادیو به فال نیک می گیریم. من به نمایندگی از رادیویی ها تلاش کردین با کمترین امکانات بیشترین تلاش را داشته باشیم. 

شاه آبادی عنوان کرد: امیدوارم سال ۹۷ در رادیو سال معرفی برنامه باشد تا معرفی شبکه و البته ما آمار مخاطبان ۳۵.۹درصد را داریم که یک افتخار است و خوشحالیم که توانستیم رقابتی را ایجاد کنیم. امیدواریم به طور مستقل فضای جدیدی را فراهم کنیم تا همکارنمان بتوانند به درستی بتوانند کار کنند.

در ادامه این مراسم محمدعلی بهمنی شاعر، اشعاری از آثار خود را برای مخاطبان خواند.

در بخش دیگر این مراسم جوایز برنامه های رادیویی اهدا شد. در این بخش رتبه اول به برنامه عید من با اجرای فرزاد حسنی و تهیه کنندگی فریبرز گلبن رسید که در کنار آنها علی سیفی مدیر رادیو جوان نیز تجلیل شد. 

گلبن در این بخش با دریافت تندیس خود درباره رادیو گفت: برنامه های رادیویی تیمی است و من باید از تیم خود تشکر کنم و امیدوارم سال های بعد به کمک شاه ابادی بتوانیم رادیو را از این مظلومیت نجات دهیم.

رتبه دوم به برنامه عیدانه و لبخند به تهیه کنندگی ساجد قدوسیان تعلق گرفت که به همراه مدیر رادیو ایران تجلیل شدند. 

رتبه سوم به برنامه گل و بلبل در رادیو تهران به تهیه کنندگی میثم عبدی تعلق گرفت که به همراه مدیر رادیو تهران تجلیل شدند.  

در پایان این مراسم نیز علیرضا افتخاری قطعه ای اجرا کرد و از معاون صدا درخواست کرد که دخترش بتواند در رادیو صحبت کند.

داریوش اسدزاده، بهرام شاه محمدلو، پژمان بازغی، محمد سلوکی، بهنام تشکر، لاله اسکندری، سیروس مقدم، علیرضا خمسه، الهام غفوری، علیرام نورایی، افشین زی نوری، عذرا وکیلی، مریم نشیبا از جمله هنرمندان رادیو و تلویزیون و همچنین محمد احسانی، ناصر کریمان، سیدفضل الله شریعت پناهی از جمله مدیران صداوسیما بودند  که در این مراسم حضور داشتند.

دسته بندی فرهنگ و هنر ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

آخرین اخبار

نامزد ریاست جمهوری آمریکا:

ترامپ به دلایل واهی خلیج‌فارس را متشنج کرد/ او یک دروغگو است

با صدور اطلاعیه‌ای؛

وزارت اطلاعات وجود دستگاه کارت‌خوان در دفتر «زنگنه» را تائید کرد

موسوی‌لارگانی در تذکر شفاهی:

نجومی‌بگیران روز به روز بیشتر حقوق می‌گیرند/دولت قانون رااجرا کند

رئیس بنیاد مسکن کشور خبرداد:

پرداخت ۲۵۰۰ میلیاردتومان تسهیلات برای بازسازی واحدهای خسارت دیده

در جمع خبرنگاران؛

افرادی که در استان تهران فرار مالیاتی دارند شناسایی می شوند

سخنگوی قوه قضاییه عنوان کرد

برخورد قانونی با مداح حاشیه‌ساز/ پخش زنده مصداق تشویش اذهان است

در بیانیه‌ای اعلام شد؛

حمایت مجلسی‌ها از سازمان انرژی اتمی برای مقابله باتحریم‌های ترامپ

سازمان فضایی ایران منتشر کرد؛

تصاویر فضایی ارسالی از سازمان ملل درباره سیل اخیر ایران

در کنفرانس مشترک خبری با ظریف؛

وزیر خارجه عراق: میان ایران و آمریکا میانجیگری خواهیم کرد

از سوی رئیس قوه قضائیه اعلام شد؛

بخشنامه اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت لیالی قدر و عید فطر

مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد