امیر حاتمی در دومین کنفرانس امنیتی تهران:

آمریکایی ها نشان دادند که اصلاح پذیر و قابل اعتماد نیستند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: همکاری ایران در برجام حسن نیت ایران را به جهان نشان داد اما آمریکایی ها نشان دادند که اصلاح پذیر و قابل اعتماد نیستند.

تاریخ انتشار: 18دي1396|16:25

کد خبر: 17259

به گزارش صبح قریب ، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دومین کنفرانس امنیتی تهران که از صبح امروز در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، گفت: محیط غرب آسیا پیچیده و با آسیب شده است.

وی ادامه داد: این پیچیدگی و نا آرامی ناشی از حضور و دخالت قدرت های فرا منطقه ای و ایجاد رقابتی عمدی میان کشورهای منطقه است البته فریب خوردگی برخی دولت مردان غرب آسیا در این التهاب و نا آرامی بی تاثیر نیست.

امیر حاتمی مشکل اصلی منطقه را تروریسم و اختلافات درونی دانست و گفت: این مشکلات ریشه در استعمار و مداخلات قدرت های فرامنطقه ای و اشغال گرایی دارد و مثال آن اشغال سرزمین فلسطین تحت حمایت امریکا است.

وی ادامه داد: این دخالت ها با هدف نهادینه کردن وابستگی کشورهای منطقه به قدرت های فرامنطقه برای حضور در این کشورهاست. گروه های تروریستی که ابتدا برای کمک به مقابله با قدرت های مانند شوروی سابق توسط امریکا شکل گرفته بود امروز تحت عنوان القاعده و داعش دوباره ظهور کرده اند و در آینده نیز با نامهای دیگر بروز خواهند کرد.

وزیر دفاع ریشه این گروها را در فتنه قدرت های استعماری دانست و افزود: منطقه ما هزینه‌های فراوان پرداخت کرده است و آمریکا به دنبال نظمی با محوریت خود است که هزینه های بیشتری را بر منطقه تحمیل می کند.

وی ادامه داد: رنج ملت های منطقه نتیجه تفکرات اشتباه استعماری است آنها واقعیت های جدید منطقه را به خوبی درک نمی کنند و همچنان بر اشتباهات گذشته خود پا فشاری می کنند و وجود نا امنی در منطقه را تامین کننده منافع خود می داند.

امیر حاتمی گفت: ملت های های منطقه تغییر کرده اند. ما در دوران پوست اندازی راهبردی در منطقه هستیم و معادلات جنگ سرد به پایان رسیده است. ملت های منطقه آگاهی پیدا کرده و درباره آینده خود سخن می گویند و دیگر تحمل خودخواهی و تک صدایی را ندارند.

وی ادامه داد: همکاری ایران در برجام حسن نیت ایران را به جهان نشان داد اما آمریکایی ها نشان دادند که اصلاح پذیر و قابل اعتماد نیستند. همه کشورهای منطقه خاطرات تلخی از سیاست های امریکا دارند.

دسته بندی جهاد و مقاومت ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

محسن بابادی

در مچ اندازی تارتار و منصوریان برنده کیست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی