داعش در سوریه هم فرو ریخت؛

شهر البوکمال به طور کامل از لوث داعش آزاد شد

ارتش سوریه و متحدانش ضمن تسلط کامل بر شهر البوکمال در استان دیرالزور، داعشی ها را از آخرین منطقه تحت اشغال تکفیری ها در سوریه بیرون راندند.

تاریخ انتشار: 29آبان1396|10:05

کد خبر: 16470

به گزارش  صبح قریب  به نقل از المیادین، ارتش سوریه و متحدانش در محور مقاومت شهر البوکمال را به طور کامل از لوث داعش آزاد کردند.

اتاق عملیات محور مقاومت اعلام کرد: ارتش سوریه و متحدانش در محور مقاومت شهر البوکمال را به طور کامل از لوث داعش آزاد کردند و در حال جمع آوری مین های کارگذاشته شده از سوی داعش در البوکمال هستند.

این در حالی است که قبلا اعلام شده بود که ارتش سوریه و متحدانش در محور مقاومت، بیش از ۸۵ درصد از شهر البوکمال در استان دیرالزور را به کنترل خود درآورده اند.

بر اساس این گزارش؛ داعشی‌ها در نوار باریکی در شهر البوکمال هستند و نیروهای ارتش سوریه و متحدانش در محور مقاومت در حال پیشروی هستند. این نیروها در حال پاکسازی مناطق آزاد شده از مین ها و مواد منفجره کارگذاشته شده از سوی تکفیری ها هستند.

المیادین اعلام کرد: داعشی‌ها در حال فرار از البوکمال به سوی مناطق تحت سیطره نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت واشنگتن هستند.

منابع میدانی به المیادین بیان کردند: البوکمال از نظر نظامی تحت کنترل ارتش سوریه و متحدانش است و تلاش می شود که بازمانده‌های داعش در بخش های غربی پاکسازی شوند.

این منابع به هلاکت ۵۰ داعشی و زخمی شدن دهها تکفیری دیگر در جریان درگیری های شدید با نیروهای ارتش سوریه و متحدانش در البوکمال اشاره کردند.

در همین حال الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه بر بیش از ۸۵ درصد از شهر البوکمال مسلط شده است. ۱۵۰ داعشی از البوکمال به سوی شرق فرات از طریق تونلها فرار کرده اند.

برخی منابع سوری نیز گزارش دادند که ارتش سوریه و متحدانش، تروریست‌های داعش را در بخش کوچکی به محاصره درآورده اند.

این منابع بیان کردند: نیروهای ارتش سوریه و متحدانش به فلکه ساعت در شهر البوکمال رسیده و در حال پیشروی هستند. نیروها با احتیاط به پیش می روند و این به سبب کثرت مین‌ها و بمب‌های کارگذاشته شده از سوی تکفیری هاست.

به گفته این منابع؛ نیروهای ارتش سوریه و متحدانش به طور کامل بر جاده المیادین-البوکمال و شهرک السکریه و منطقه حمدان در اطراف البوکمال پس از وارد آوردن خسارات و  تلفات فراوان به داعشی ها، مسلط شده اند.

 نبرد البوکمال از این حیث اهمیت دارد که آخرین مرکز داعش در سوریه محسوب می شود و سرکرده های داعش در این شهر قرار دارند. ائتلاف تحت رهبری آمریکا اقدام به مانع تراشی در مسیر پیشروی های ارتش سوریه و متحدانش می کند و شرایط را برای فرار داعشی ها به مناطق تحت سیطره نیروهای سوریه دموکراتیک فراهم می آورد.

در همین حال برخی اخبار از وجود کودکانی که داعش آنها را مجبور به جنگ کرده است در البوکمال حکایت دارد و اینکه داعشی ها از تروریست‌ها بسیار مجرب خود استفاده می‌کند و آنها به شبکه تونل‌های پیچیده در داخل شهر برای مقابله با ارتش سوریه و متحدانش تکیه کرده‌اند.

دسته بندی جهاد و مقاومت ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

محسن بابادی

در مچ اندازی تارتار و منصوریان برنده کیست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی