سردار سلامی در تبریز:

سخنان ترامپ نشان دهنده قدرت ایران و فروپاشی منطقی آمریکاست

تبریز - جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: سخنرانی ترامپ حاکی از تبدیل شدن ایران به یک قدرت بزرگ و نشان‌دهنده فروپاشی منطقی آمریکا است.

تاریخ انتشار: 27مهر1396|12:33

کد خبر: 15743

به گزارش صبح قریب ، سردار حسین سلامی صبح امروز در هشتمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد که در مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز درحال برگزاری است، گفت: ما در یک جنگ اعتقادی و فرهنگی عظیمی به سرمی‌بریم. جهان متحول شده است. عصر حاضر را عصر ارتباط کامل در زمان حقیقی می‌نامند.

وی ادامه داد: دشمنان ما متوجه شده‌اند که با اشغال نظامی، حصر اقتصادی، انزوای سیاسی و  تهدید نمی‌توانند این حرکت عظیم انقلاب اسلامی را که تجلی‌بخش نور خداوند بر عالم است، متوقف کنند.

سلامی بیان کرد: دشمنان به یک نتیجه روشن رسیده‌اند و آن این است که اگر بتوانند جوامع اسلامی را از دین تهی کنند، آن‌گاه می‌توانند بر عالم اسلام مسلط شوند و دشمنان این واقعیت را درک کرده‌اند که هرعملی در خارج و در میدان، بازتاب و پژواکی‌است از یک حقیقت و واقعیت ذهنی.

وی افزود: هرانسان و جامعه‌ای بر اساس شاکله درونی و ساختمان‌ معنابخش ذهنی عمل می‌کند. دشمن امروز دقیقا الگوی اجازه‌ندادن به تعقل و ندیدن و نشنیدن را در جامعه ما پیاده می‌کند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه تشریح کرد: امروزغربی‌ها به دنبال پاسخگویی به این سوال هستند که آمریکا چگونه می‌تواند دل‌ها و ذهن‌های مسلمانان را فتح کند تا مسلمانان درعین حال که قلب دارند تعقل و تفکر نکنند و درعین حال که چشم دارند، نبینند و درعین حال که گوش دارند نشوند.

وی همچنین گفت: طبق عقیده غربی‌ها اگر بخواهیم جامعه‌ای را تغییر دهیم یک عنصر از این ساختمان معنابخش درونی را باید تغییر دهیم و این الگوی جنگ نرم غرب است و معتقدم رسالت روحانیت معز امتداد رسالت انبیای الهی است و در این برهه زمانی حساس‌تر از گذشته است.

وی اعلام کرد: فقط عالمان عامل ما هستند که می‌توانند پرچمدار سعادت و عزت و کرامت و آزادی و شرف و منزلت مسلمانان باشند. این روحانیت است که روح جهاد را برای مقابله دشمنان خدا در جامعه منتشر می‌کند.

سردار اسلامی صبحت‌های خود را اینگونه ادامه داد: هر عالم ستاره‌ای است درخشان در سپهر هدایت این امت، نقطه کانونی سپهر درخشان ستارگان معرفت، ولی فقیه است؛ تنها ستاره‌ای در آسمان که انسان با نگاه به آن راه را گم نمی‌کند. همه ستارگان در هر لحظه‌ای از شب در نقطه‌ای از آسمان هستند تنها یک‌ستاره در آسمان است که روی محور عمودی زمین قرار دارد و در تمام طول شب فقط یک جهت را نشان می‌دهد و آن رهبر مقتدر ماست.

جانشین فرمانده سپاه خبر داد: سالانه در آمریکا براساس آمارهای رسمی منتشر شده ۳۸ هزار جوان به دلیل بحران شخصیت خودکشی می‌کنند و به ازای خودکشی هرنوجوان ۵۰ جوان در جستجوی راهی برای خودکشی هستند.

 سلامی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تحولات امروز جهان و انقلاب اسلامی گفت: حقیقت آن است که اسلام حاکمیت تشکیل داده است و امروز به یک قطب عظیمی از قدرت در جهان تبدیل شده و موضوع محوری جهان امروز اسلام است و به همین دلیل برای خاموش کردن نور خدا همه قدرت‌های شیطانی دست به دست هم داده‌اند تا از ظهور یک قدرت جدید به نام اسلام جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: نظام ساخته قدرت‌ها در عالم درحال فروپاشی به دست اسلام است و ما در این فضای تقابل راهبردی که بین دنیا و جهان اسلام در پرتو انقلاب اسلامی قرار گرفته‌ایم، جهاد سختی را پشت سر گذاشته و هنوز هم در میادین سختی از جهاد درگیریم.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: امروز جبهه‌های وسیعی علیه دشمنان خدا گشوده شده است، روزگاری آن‌ها تلاش داشتند تا تمرکز قوا را بر قلب این تحول یعنی جهان اسلام بنا بگذارند. جنگ را به درون خیابان‌های ما کشاندند و ما را در انزوای سیاسی قرار دهند.

سردار سلامی با بیان اینکه دشمن در طول چهار دهه در حوزه اقتصاد، فرهنگ، سیاست، امنیت، دفاع، عملیات روانی و عمل اجتماعی فعالیت کرده است گفت: در طول این ۴ دهه دنیای استکبار به شکل متحد بی‌وقفه تمام ظرفیت ممکن را برای معکوس‌سازی روند گسترش اسلام به کار گرفته‌اند اما هرچه بیش‌تر تلاش کردند کمتر نتیجه گرفتند.

وی عنوان کرد: اگر جنگ نبود الان به عنوان سپاه عده‌ای تفنگ به دست در درون پایگاه‌های کوچک قرار داشتیم و قدرت تولید نمی‌کردیم و ضرورتی برای ایجاد موشک نمی‌دیدیم.

جانشین فرمانده سپاه تاکید کرد: دشمن بزرگ یک موهبت الهی است همانگونه که رهبر بزرگ یک موهبت الهی است و ما از همه بهره‌مند بودیم و اگر دشمن ما فضای سوریه و عراق را به هم نریخته بود آیا می‌توانستیم به این وضوح نقش ایفا کنیم و دشمنان را به حاشیه سیاست‌های منطقه‌ای برانیم؟

وی با بیان اینکه جوان ایرانی امروز موشک تولید می‌کند گفت: اینکه چیزی جز فهرست شکست‌های آمریکا در ابتدای سخنان ترامپ نشنیدیم، نمونه‌ای از قدرت مهارنشدنی اسلام است.

سردار سلامی درباره اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: در متن سخنرانی، ترامپ ۲۰ دقیقه سیاست‌های خارجی خود را درمورد ایران اعلام می‌کند و این حاکی از تبدیل شدن ایران به یک قدرت بزرگ است و این سخنرانی نشان‌دهنده فروپاشی منطقی آمریکا بود.

وی سخنان خود را اینگونه پایان داد: امروز آنقدر قدرت داریم که می‌توانیم با اطمینان بایستیم و یک الگوی جهان‌پسند ارائه کنیم که هم می‌جنگد هم محاصره می‌شود اما پیشرفت می‌کند. جمع این‌ها در فضایی جز اسلام، ممکن نیست.

اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد

دبیر شورای فضای مجازی خبر داد؛

درخواست مذاکره با اینستاگرام/ توئیتر با اکانت‌های فیک برخورد کند

دکترمحسن رضایی:

مدیران هشدار درباره جریان نفوذ را جدی بگیرند