نصرالله: دستی که به سوی لبنان دراز شود قطع خواهد شد

دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم گرامیداشت دو تن از شهدای مقاومت در منطقه العین در بقاع شمالی لبنان به قطع هر دستی که به سوی این کشور دراز شود، اشاره کرد.

تاریخ انتشار: 16مهر1396|18:45

کد خبر: 15528

به گزارش صبح قریب به نقل از العهد،  سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان امروز یکشنبه در مراسم گرامیداشت هفتمین روز شهادت «علی هادی عاشق» و «محمد حسن ناصرالدین» دو تن از شهیدان مقاومت لبنان گفت: به مقام شامخ همه شهیدان درود می فرستیم. به همه خانواده های شهیدان تسلیت عرض می کنیم.

وی افزود: شهید محمد از زمان کودکی به امور دینی و جهادی پایبند بود و در عمل به وظیفه هیچگاه درنگ نکرد. در مقاومت ما دهها شهید از جوانانی است که تنها فرزند خانواده های خود محسوب می شدند.

دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: در رویارویی با اسرائیل و در جنگ موجود ضد تروریسم تکفیری دهها نفر از آن شهیدان شهید شدند و این ثروت و وجه تمایزی برای لبنان است. ما نمی پذیریم که تنها جوان یک خانواده به جبهه های جنگ برود مگر اینکه با اجازه والدینش باشد. برای مدتی ما مانع از رفتن فردی که تنها فرزند خانواده بود به جبهه می شدیم حتی با امضای پدر و مادرش اما خانواده وی به ما فشار می آوردند که اجازه بدهیم که فرزندشان به جبهه های جنگ برود.

نصرالله تاکید کرد: به همه کسانی که طی ماههای آینده اکاذیب آنها درباره اینکه حزب الله به جذب نیروی اجباری می پردازد و یا جوان به خاطر پول به جنگ می رود را خواهید شنید می گوییم که ما به این دروغ ها و اکاذیب وقعی نمی نهیم.

دبیر کل حزب الله گفت: الحاج عباس از جوانی به مقاومت ملحق شد وی از منطقه العین در بقاع شمالی به خطوط مقدم مقاومت در جنوب پیوست و این سرمایه ملی است. حاج عباس یکی از فرماندهان مقاومت در جنوب و یکی از فرماندهان آزادی بخش در سال ۲۰۰۰ بود. حاج عباس در نبرد با تکفیری ها در همه میادین از القصیر تا کوههای عرسال و نبرد اخیر القلمون با عنوان و ان عدتم عدنا حاضر بود.

وی اظهار داشت: ما به برکت جانفشانی و خون این شهیدان و رنج های خانواده های این شهیدان زندگی می کنیم. حاج عباس العاشق ذره ای از ملحق شدن به جبهه های در هر نبردی دریغ نکرد. وی متدین، با اخلاق، مودب، خوش خلق، باصلابت در جنگ و نبرد و مربی، پدر، صبور و حکیم بود. یکی از خصوصیات حاج عباس حضور مستقیم در خطوط مقدم جنگ بود. اگر البقاع و روستاهای بعلبک الهرمل از امنیت و ثبات برخوردار است به سبب فرماندهانی مانند حاج عباس و شهیدانی مانند محمد ناصر الدین است.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: بیشتر شهیدان ما در خطوط مقدم شهید شدند. این خونهاست که پیروزی ساز بوده و پیروزی ساز می شود. این شهیدان در میدانی به شهادت رسیدند که تا زمان نابودی داعش گریزی از آن نیست. جنگ ضد داعش در البادیه گریزی از آن نیست و متوقف نمی شود مگر با نابودی تکفیری ها. اگر داعش در البادیه و دیرالزور و البوکمال بماند این گروه دست به تحرکاتی جدیدی خواهد شد.

وی افزود: داعش غده سرطانی است و تنها راه نابودی آن ریشه کنی آن است. داعش به دنبال بازگشت به لبنان است. اگر مبارزات دلیرانه رزمندگان مقاومت و ارتش سوریه و بقیه گروههای مقاومت نبود ممکن بود که نبرد به گونه ای دیگر حرکت کند. داعش سعی کرد که زمام امور را در دست بگیرد و عوامل انتحاری را به عمق محورهای ما ارسال کند. داعش به دنبال بازگشت به القلمون غربی و کوههای عرسال و لبنان بود. نبرد با داعش سرنوشت ساز است و اجازه دادن به داعش خطری برای عراق و سوریه و لبنان است.

دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: داعش فانی است و از بین می رود و طرفی که جنگ با داعش را به تعویق می اندازد و مانع تراشی می کند آمریکایی ها هستند. آمریکا خواهان پایان داعش در کوههای العین، راس بعلبک و القاع نبود و برای توقف جنگ به ارتش و دولت لبنان فشار وارد آوردند و تهدید کردند. مانع تراشی آمریکایی ها در خاتمه دادن به پایان کار داعش راه به جایی نمی برد و مانع جنگ ضد داعش نخواهد شد. آمریکا عجله ای برای پایان دادن به کار داعش ندارد زیرا برای آنها آنچه مطلوب است نابودی ارتش ها و ملت ها و فرسایش همه است و این سیاست آمریکا در موضوع داعش است. نیروی هوایی آمریکا در برخی مناطق مانع پیشروی ارتش سوریه و متحدانش در مناطق تحت اشغال داعش می شود. ما در البادیه سوریه در اطراف شهر المیادین به پیش می رویم و آن پس گرفته خواهد شد. درباره رقم زدن سرنوشت جنگ در غرب الانبار در منطقه القائم عراق اصرار و عزم راسخ وجود دارد. آنچه در منطقه جریان دارد طرح آمریکایی-سعودی است و در عراق و لبنان شکست خورد و در سوریه در مسیر سرنوشت و خاتمه دادن است. حزب الله افتخار مشارکت در شکست طرح آمریکایی-سعودی را دارد و شهیدان مقاومت گواه آن هستند.

نصرالله تاکید کرد: هر آنچه که از نظر نظامی، امنیتی، سیاسی، رسانه های و وحشی گری می توانستند انجام دادند و شکست خوردند و هم اکنون خواستار مجازات کسانی که در برابر طرح آنها ایستادند، هستند. نگرانی و ترس در لبنان وجود دارد که تحریم ها بر اوضاع مالی و اقتصادی لبنان تاثیر گذار باشد اما این موضوع جدیدی نیست. ما حامی تلاش های رسمی دولت که به دنبال مصون نگه داشتن اقتصاد لبنان از تاثیرات قانون تحریم هاست، هستیم. کسی که حاضر است جان خود را بدهد مسائل مالی سبب تغییر موضعش نمی شود. تحریم های مالی آمریکا روند حزب الله را در رویارویی با هیمنه آمریکا در منطقه تغییر نخواهد داد. حزب الله بزرگتر از آن است.

وی افزود: السبهان در موضع گیری اش اعلام کرده است که تحریم های آمریکا موضوع را حل نمی کند و این موضوع خوبی است. السبهان به قدرت منطقه ای حزب الله اعتراف کرده است و اینکه نمی توان با حزب الله مقابله کرد مگر با ائتلاف بین المللی کوبنده. السبهان این ائتلاف بین المللی را از کجا می آورد؟ امنیت منطقه ای زمانی محقق می شود که سعودی ها و آمریکایی ها در امور منطقه مداخله نکنند. دخالت عربستان، آمریکا و اسرائیل عامل ویرانی منطقه است.

نصرالله بیان کرد: حتی سازمان ملل در برابر کشتارهای عربستان در یمن تحمل سکوت نکرد. عربستان جنگ را بر یمن تحمیل کرد و نیروهایش را به بحرین اعزام کرد و مانع گفتگو شد. سعودی ها خطری برای امنیت و ثبات منطقه در کنار اسرائیل هستند. حزب الله از جمله عوامل اساسی در تحقق امنیت و ثبات در منطقه است. ما در این زمان خون و شمشیر داریم و هر دو پیروز می شوند. نه قانون تحریم های آمریکا و نه تهدیدات اسرائیل و هراس افکنی سعودی ها هیچکدام تاثیری بر ما ندارند. محور مقاومت در حال حاضر در قوی ترین شرایط خود قرار دارد.

سید حسن نصرالله اعلام کرد: مشکل واقعی آمریکا با ایران است زیرا عامل حقیقی و اساسی در خنثی کردن و از بین بردن طرح آمریکا در منطقه است.

وی در ادامه گفت: عربستان مانع از ثبات و امنیت در یمن، بحرین، عراق تا پاکستان است.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: خواستار ثبات و امنیت کشورمان هستیم و خواهان برگزاری انتخابات هستیم و می خواهیم که لبنانی ها گفتگوهای خود را کامل کنند. دستی که به سوی این کشور دراز شود قطع خواهد شد هر دستی که می خواهد باشد. همه کسانی که در دهم محرم و در تشییع شهیدان شعار دادند ای حسین تو را ترک نمی کنیم، صداقت داشتند. توطئه گران سرنوشتشان شکست است. آمریکایی ها از حضور رئیسی جمهوری مانند میشل عون در کاخ بعبدا ناخرسند هستند. میشل عون از اکثریت مردمی لبنان و ضامن ملی واقعی است و مواضع آمریکا علیه وی چیزی را عوض نمی کند.

اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت/سیدرضامیرزاده/عضوشورای راهبردی و مردمی پیشرفت استان خوزستان

راه حل مشکلات استان خوزستان از نظری دیگر

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد