آیت‌الله علم‌الهدی در نماز جمعه مشهد:

دستبند زدن به بچه ۵ ساله ایرانی اعلامیه ناتوانی آمریکاست

امام جمعه مشهد مقدس گفت: امروز دشمن به این نتیجه رسیده است که تنها راه شکست این انقلاب به ذلت کشاندن ماست، توطئه را ببینید که با چه شیطنتی اجرا می‌شود.

تاریخ انتشار: 15بهمن1395|14:06

کد خبر: 11386

به گزارش صبح قریب از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: آیا خدا بینی بر خدا گرایی مقدم است یا خدا گرایی بر خدا بینی مقدم است.

وی افزود: انسان اول باید خدا را ببیند و بعد به خدا گرایش پیدا کند، یا اول دلداده حق می‌شود و خدا را می‌بیند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: تا خدا بینی برای انسان محقق نشود، ادامه بندگی و عبودیت پروردگار به طور کامل برای انسان قابل تحقق نیست و همه زندگی ما بنده شدن برای خداست و یا ایمان به خدا اول باید باشد.

علم‌الهدی گفت: در دین اسلام خدا گرایی مقدم است بر خدا بینی، چون دیدن خدا با چشم سر و با بینش عقل و مغز میسر نیست.

وی ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) گفت: امروز، روز پرستار است، از همه پرستاران که قشر زحمت‌کش، مهربان و دلسوز جامعه هستند تشکر می‌کنیم و زحمات و خدمات آن‌ها را گرامی می‌داریم.

امام‌جمعه مشهد افزود: اما در بین جمع پرستاران که به خاطر روز پرستار موردتقدیر هستند، برجسته‌ترین پرستاران، همسران و پرستاران جانبازان هستند، این‌ها در شراکت زندگی خودشان یک جانباز قطع نخاعی 70 درصد را انتخاب کرده‌اند، یعنی شراکت زندگی با انسانی که از 70 درصد توان جسمی خودش عاجز است.

نماینده ولی‌فقیه با بیان اینکه همسران جانبازان به‌افتخار جانبازی و ایثارگری درراه انقلاب و اسلامی این انتخاب را کرده‌اند، گفت: خود این انتخاب قابل‌احترام و تقدیر است، گاهی انسان زحمات همسران جانباز را تصویر می‌کند، از رنج خود جانباز سخت‌تر است و این عزیزان ما واقعاً پرستار هستند و در سایه فضیلت و شخصیت انقلابی زینب کبری(س) چنین الگوهایی از پرستاری را به جهان ارائه می‌کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم خداوند به چنین همسرانی که مصداق واقعی پرستار هستند اجر اخروی عطا فرماید.

علم‌الهدی تصریح کرد: زینب کبری (س) در حساس‌ترین موقعیت انقلاب و حرکت و قیام سیدالشهدا (ع) از امام زمان بیمار خودش حضرت زین‌العابدین(ع) در سرزمین کربلا پرستاری کرد، آیا به این خاطر روز ولادت حضرت زینب(س) روز پرستار است؟ نخیر، مقام معظم رهبری می‌فرمایند پرستاری حضرت زینب(س) منحصر به پرستاری از حضرت سجاد(ع) در کربلا نبود بلکه به خاطر پرستاری حضرت زینب از اندیشه و فکر اسلامی و دینی بود که در مقابل تهاجمات نابکارانه آن روز انجام داد و در حقیقت انقلاب جهانگیر سیدالشهدا(ع) را پرستاری کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در آن روز تفکر و اندیشه اسلامی و معنوی پرستی مسلمانان موردتهاجم استکبار اموی و مظالم یزیدی قرارگرفته بود و اگر پرستاری زینب(س) از تفکر اسلامی نبود، این ویروس‌ها اصل اعتقاد دینی و ریشه مکتب را از بین می‌برد و زینب کبری (س) در مقابل این آثار از انقلاب سیدالشهدا (ع) پرستاری کرد.

وی خاطرنشان کرد: زیرا دشمن درصدد نابودسازی انقلاب بود و راهش این بود که اهل‌بیت پیامبر را به ذلت بکشاند و انقلابی‌ها را خاک‌نشین کند و با به ذلت کشاندن انقلابی‌ها اثر انقلاب را از بین ببرد.

امام‌جمعه مشهد با بیان اینکه امروز باید پرستاری از انقلاب را از زینب(س) یاد بگیریم و انقلابی بودن را از حضرت زینب(س) بیاموزیم، گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب تأکیددارند جامعه و دانشگاه و مرد و زن انقلابی شود دلیلش این است که به‌وسیله انقلابی بودن از انقلاب پرستاری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به خاطر چند تحریم دشمن در مقابل جهان فریاد بزنیم که تحریم‌ها به ما ضربه زده است؟ رابطه با ما حضرت زینب چقدر است؟ رابطه ما با امام حسین(ع) چقدر است؟

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: انقلابی نسل اول به دشمن ثابت کرد دیگر چشم به دست دشمن ندارد، آن روزی که در پیروزی انقلاب، انقلابی‌ها مبارزه می‌کردند به آن‌ها می‌گفتند اگر شما رژیم شاه را براندازی کنید و رابطه با آمریکا را به هم بزنید، از گرسنگی خواهید مرد وزندگی‌تان لنگ خواهد شد.

وی با بیان اینکه حالا بعد از 38 سال می‌خواهید چشمتان به دست دشمن باشد، گفت: نقشه دشمن امروز دقیقاً نقشه عمر سعد است، آن روز عمر سعد گفت باید انقلاب حسینی شکست بخورد و تنها راهش به ذلت کشاندن اهل‌بیت است، امروز هم دشمن به این نتیجه رسیده است که تنها راه شکست این انقلاب به ذلت کشاندن ماست، توطئه را ببینید که با چه شیطنتی اجرا می‌شود.

علم‌الهدی ادامه داد: در همین هفته گذشته، وزیر خارجه فرانسه به ایران آمد به‌عنوان مذاکره تجارتی با تجار وارد کشور شد، هم‌زمان از تنگه هرمز ناوگان جنگی فرانسه به‌عنوان مانور نظامی وارد خلیج‌فارس شد.

وی خاطرنشان کرد: یعنی در مقام مذاکره تجارتی، کنار میز مذاکره ناو جنگی وارد کردند تا ما را به ذلت بکشانند.

امام‌جمعه مشهد تصریح کرد: 3 نفر از تجار فرانسه به وزیر خارجه اعتراض کردند که اگر برای مذاکره تجارتی آمده‌اید ناوگان جنگی برای چیست و 3 نفر از تجار قهر کردند و برگشتند.

وی خاطرنشان کرد آن چیزی که مایه تأسف ماست این است که تجار فرانسوی به وزیر خودشان اعتراض کردند اما ایرانی‌ها برای وزیر فرانسه فرش قرمز پهن کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: خستگی بعضی از انقلابیون ما، فشارهای روانی در ضعف نفس بعضی از عزیزان ماست، چطور سیاست حضرت زینب(س) در ما اثر کرده و ما را پرورش داده که ما این‌گونه ضعیف بایستیم که ناوگان جنگی بیاورند به‌عنوان مذاکره تجارتی؟ حتی یک کلمه اعتراض از طرف مسؤولان به وزیر خارجه فرانسه نشود و اصلاً به روی خودمان نیاوریم، آیا این درست است؟

وی تصریح کرد: ما امروز به‌جایی رسیدیم که ازنظر قدرت، دشمن به قدرت ما اعتراض دارد، این بزرگ‌ترین ننگ برای آمریکاست، این بزرگ‌ترین اعلامیه برای دولت ایالات‌متحده است که سخنگوی کاخ سفید کودک 5 ساله ایرانی را تهدید امنیت خودشان می‌داند، بچه‌ای که در دل آمریکا بزرگ‌شده است، پس شما از بچه‌های انقلابی ما خبر ندارید.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه آن‌ها به بچه 5 ساله ایرانی دستبند می‌زنند و این بزرگ‌ترین اعلامیه ناتوانی و سقوط آمریکاست که به دنیا اعلام کردند، گفت: دشمن ازیک‌طرف به قدرت ما دانسته یا ندانسته، خواسته یا ناخواسته اعتراف کند و رسماً در مقابل چشم جهانیان بگوید بچه 5 ساله ایرانی برای ما تهدید امنیت است و ما از این‌طرف ما در مقابل دشمن قسم‌خورده، همین فرانسه که در مذاکرات 5+1 در طول یک سال که محصولش برجام شکست‌خورده است، این‌گونه رفتار کنیم.

وی ادامه داد: این‌ها تنها کسی بودند که کارشکنی می‌کردند در مذاکرات، در کارشکنی‌ها جلودار همه، همین وزیر خارجه فرانسه بود و حالا با ناوگان جنگی به اسم مذاکره تجارتی به کشور بیاید و ما به روی خودمان نیاوریم.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند اقتدار و شجاعت را از آن‌کسانی که سینه در مقابل گلوله داغ گرفتند و این انقلاب را به پیروزی رساندند به بعضی از عزیزان ما عنایت کند که با همان شهامت و قدرت مقابل دشمن بایستند، امروزی که اقتدار ما زبانزد مردم دنیاست.

یادداشت

یادداشت/سیدرضامیرزاده/عضوشورای راهبردی و مردمی پیشرفت استان خوزستان

راه حل مشکلات استان خوزستان از نظری دیگر

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد