نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

پرچم انقلاب اسلامی هیچ‌گاه روی زمین نمی‌افتد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه پرچم انقلاب اسلامی هیچ‌گاه روی زمین نمی‌افتد گفت: وحدت بر محور ولایت مشکلات را برطرف می‌کند و پشتوانه مردمی و تکیه بر باورهای الهی مشخصه اصلی انقلاب اسلامی است.

تاریخ انتشار: 24دي1395|16:27

کد خبر: 11249

به گزارش خبرگزاری صبح قریب، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به اهمیت و جایگاه فقاهت و دیانت در اسلام اظهار داشت: همان‌گونه که در مسائل مختلف از وجود افراد کاردان و متخصص بهره می‌گیریم در مسائل دینی نیز باید از وجود فقهای عظام و آشنا به اصول و احکام الهی کمک بگیریم چراکه یا باید خود فقیه باشیم یا اینکه پیرو فقهای دین باشیم.

وی افزود: اسلام فقهای بزرگی را به عنوان کشتی‌بانان جامعه اسلامی تا زمان قیامت معرفی کرده چراکه فقاهت، ستون اسلام و عمود دین است و در واقع فقه اسلامی سرمایه باارزش و باعظمتی است که در طول تاریخ، علمای بسیاری برای این موضوع اسلامی تلاش و مجاهدت کرده‌اند و فقاهت چراغ راه جهان اسلام است.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران به برکت شاگردان آیت‌الله حائری و در رأس آنان امام راحل(ره) به بار نشست و در کنار امام خمینی(ره) شخصیت‌های ممتاز و برجسته‌ای در طول 60 سال گذشته دعوت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را درمسیر همراهی با معظم له لبیک گفتند و مسیر امام امت را با اقتدار و صلابت ادامه دادند.

وی اضافه کرد: این افراد، خدمتگزاران و سرداران اردوگاه امام(ره) شدند و افکار بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی را در جهان انتشار دادند که البته این مهم به آسانی محقق نشد و این افراد در راه آرمان‌های والای امام راحل(ره) شکنجه‌های بسیاری دیدند و سختی‌های زیادی کشیدند و در طول تاریخ 30 ساله هم به امام و مقتدای خود پیوستند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: افرادی همچون شهید رجایی و باهنر و بهشتی‌ها و آیت‌الله موسوی اردبیلی که هریک سرداری از سرداران این انقلاب بودند و مانند سلمان، اباذر و مقداد که با لبیک گفتن دعوت حق از سوی هر کدام، ستونی از خیمه اسلام و انقلاب اسلامی آسیب دید، امروز انقلاب ما هم در سوگ از دست دادن یاران صدیق خود است.

امام جمعه اراک با اشاره به درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: ارتحال جانسوز عالمی مجاهد، فقیهی وارسته، خدمتگزاری باصفا و صدیق، یار امام و امت و رهبری مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مانند شکافی که بر پیکر جامعه اسلامی ما وارد شد و ارتحال ایشان را خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنیم.

وی افزود: درعین حال مردم ما نسبت به خدمت‌گزاران خود وفادار هستند و مشاهده کردیم که چگونه در مراسم بدرقه یار دیرین امام و رهبری، عظمتی دیگر آفریدند که این حضور تعظیم شعائر دینی است و احترام به یک عالم فرهیخته انعکاسی مهم در رسانه‌های دنیا داشت.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: مردم ایران اسلامی با انسجام و یکپارچه در خط رهبری و پشت سر مقام معظم رهبری با تمام وجود ایستاده‌اند و این کشتی انقلاب با هدایت‌های رهبرمعظم انقلاب اسلامی و با عنایات خداوند متعال تا پیروزی نهایی در مسیر خود حرکت می‌کند.

مشکلات صنایع استان مرکزی به ویژه در بخش واگذاری‌ها مورد توجه دولتمردان قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به مشکلات واحدهای صنععتی استان مرکزی گفت: در سفرهای اخیر وزیر کشور و وزیر صنعت به استان مرکزی تذکرات لازم در زمینه برطرف شدن مشکلات صنعتی داده شد و می‌طلبد دولت در این زمینه با جدیت و بک برنامه‌ریزی هدفمند روند حل مشکلات صنعتی استان را تسریع بخشد.

وی ادامه داد: که انتظار داریم در این زمینه به ویژه واگذاری‌های صنایع در سال‌های اخیر بازنگری صورت گیرد و بسیاری از چالش‌های موجود در استان هرچه زودتر برطرف شود.

دری نجف‌آبادی با اشاره به واگذاری‌های غیرکارشناسانه و غیرعلمی صنایع استان در چند سال گذشته افزود: این مسئله مشکلات و مسائل بسیار جدی را برای واحدهای صنعتی بزرگ ایجاد کرده که می‌طلبد در این زمینه به ویژه واگذاری‌های صنایع در سال‌های اخیر بازنگری صورت گیرد و بسیاری از چالش‌های موجود در استان هرچه زودتر برطرف شود.

دولت و مجلس تدبیر ویژه‌ای برای بیمه کشاورزی کنند

امام جمعه اراک با اشاره به ضرورت توسعه بیمه‌ در کشور گفت: متاسفانه موضوع و مسائل بیمه‌ای چه در بخش بیمه‌های انسانی و چه بیمه‌های حوادث در جامعه جا نیفتاده و مسئله بیمه باید در کشور فرهنگ‌سازی شود.

وی افزود: از سوی دیگر هزینه‌های دستگاه‌های بیمه‌ای نیز باید کاهش یابد و بیمه‌‌گران نیز به فکر خدمت‌رسانی باشند نه پر کردن جیب خودشان که همین مهم یادآور می‌شود که باید صنعت بیمه در کشور نیز توسعه پیدا کند.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: بیمه‌های کارگری در کارخانه‌های بزرگ 20 تا 30 درصد است که اگر هزینه‌های به 10 تا 15 درصد کاهش پیدا کند مشکلات ایجاد شده برای مردم قابل تحمل‌تر می‌شود.

وی بیان کرد: متاسفانه در سرمازدگی اخیر شاهد از بین رفتن محصولات باغی و گلخانه‌ای بودیم که بسیاری از آن‌ها بیمه هم نبودند و دولت و مجلس باید تدبیری جدی در بحث بیمه به ویژه بیمه کشاورزی کنند.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: بیمه محصولات کشاورزی و بیمه دامی نیز در مواقعی مانند سرما که باغات انار را متضرر می‌کند و موردی مانند آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان بسیار دارای اهمیت است و می‌تواند در کاهش خسارات و دغدغه‌های مرغداران، باغداران و دامداران بسیار دارای تأثیر باشد.

انتهای پیام/زمانی*

دسته بندی استانها , مرکزی ,
اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت/سیدرضامیرزاده/عضوشورای راهبردی و مردمی پیشرفت استان خوزستان

راه حل مشکلات استان خوزستان از نظری دیگر

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد

توصیه رهبر انقلاب به آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات

توسط شورای عالی فضای مجازی؛

پیام رسان های داخلی برتر اعلام شدند

واکنش همتی به تحریم سپاه:

اقدام اخیر آمریکا تأثیر پایداری در بازارها ندارد

در واکنش به اقدام خصمانه تازه آمریکا علیه ایران؛

ظریف: آمریکا هدیه غلط دیگری به نتانیاهو در آستانه انتخابات داد

در اطلاعیه‌ای تأکید شد؛

سرلشکر باقری هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد

فیروزآبادی:

هدف شبکه‌های هوشمند دیکته کردن شکل جدیدی از حکومت است

یک مقام مسئول در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد؛

تکذیب فعالیت مجدد کانال‌های منتسب به رهبرانقلاب در تلگرام

در فضای مجازی منتشر شد؛

واکنش ظریف به خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو

الیاس حضرتی خبر داد؛

غیبت هاشمی در جلسات هیات دولت/ وزیر بهداشت استعفا کرد

توئیت قرآنی ظریف به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع)؛

امیدوارم سال ۲۰۱۹ سال صلح و آرامش برای همه باشد