دختر شهید مدافع حرم در شب شعر آوردگاه؛ همه هوایم را دارند اما دلم در هوای توست

دختر شهید مدافع حرم مرتضی کریمی در دلنوشته خود می‌گوید: بابا حرف های ناگفته بسیار دارم که با تو بگویم ولی مگر می‌شود یک دنیا حرف را در یک کاغذ کوچک جای داد؟ پدر خیالت راحت، همه هوایم را دارند اما دلم در هوای توست...

تاریخ انتشار: 8دي1395|14:33

کد خبر: 11073

به گزارش روابط عمومي بنياد فرهنگي صبح قريب مراسم ادبي – معنوي شب شعر «آوردگاه» به همت بنياد صبح قريب و با هدف توجه هر چه بيش‌تر اصحاب فرهنگ و ادب و ساير اقشار لايه‌هاي اجتماعي ايران اسلامي به مقوله مقاومت و مدافعان حرم در شامگاه سه شنبه هفتم دي‌ماه در فرهنگسراي اميد برپا شد.

اين آيين كه با حضور آقاي محمدرضا رئوف شيباني سفير سابق ايران در سوريه، مصيب نعيمي، شاعران طراز اول و نام‌آشناي عرصه‌ي ادب و فرهنگ، رزمندگان، ايثارگران و خانواده‌هاي شهداي مدافع حرم صورت گرفت، با قرائت قرآن و خير مقدم اميد گلزاري مديرعامل بنياد صبح قريب آغاز شد.

وي ضمن تبيين ضرورت قدرداني از رزمندگان و خانواده‌هاي شهداي مدافع حرم گفت: «قدرداني از رشادت‌ها و ايثارگري‌هاي مدافعان حرم مايه‌ي امنيت و حفظ كيان ميهن اسلامي ايران است و آوردگاه كمترين خدمتي است كه صبح قريب براي بزرگداشت حركت مدافعان حرم انجام مي‌دهد.

نايب رئيس هيئت مديره‌ي اين بنياد با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري در خصوص مظلوميت مدافعان حرم خاطرنشان ساخت: آوردگاه بايد به بستري براي رونمايي و معرفي ابعاد فرهنگي و هنري فاخر تبديل شود و برنامه داريم كه اين جريان فرهنگي را در ساير حوزه‌ها ادامه دهيم.»

همچنين در این مراسم مصطفی محدثی خراسانی, سعید بیابانکی, ناصر فیض, امید محمدی‌نژاد, علی‌محمد مودب, میلاد عرفان پور و جمعی دیگر از شاعران جوان به شعرخوانی پیرامون شهدای مدافع حرم پرداختند.

سپس حنانه کریمی فرزند شهید جاویدالاثر مدافع حرم «مرتضی کریمی» که 21 دی ماه سال گذشته در خان طومان سوریه به شهادت رسید، دلنوشته ای را برای پدر خود خواند.
در ادامه فرزند شهید کریمی در دل نوشته خود می‌گوید:« پدرم میدانی ماه و روزی است که دلتنگ توام! آرزو دارم با تو باشم بابا. مادرم می گوید: پدرت در همه جا هم
راه ماست و خودت میدانی خوابم هم همه وقف تواند پس تا ابد منتظرم. پدر تو به من یاد دادی که همیشه با یاد خدا کارهایم را آذین دهم و جز نامش افتتاحی نجویم و نگویم پس به نامت ای مهبانترین مهربانان.
بابائیم سلام! گفته اند حرف دلم را برات بنویسم ولی مگر می‌شود یک دنیا حرف را در یک کاغذ کوچک جای داد؟ حرف های ناگفته بسیار دارم که با تو بگویم..از دلتنگی هایم و خاطرات فراموش نشدنی و از روزهای با تو بودن، از شاگرد اول شدن من و از بزرگ شدن ملیکا، از گریه های پنهانی مادر، از عکس پر از خاطرات روی دیوار. خیالت راحت، همه هوایم را دارند اما دلم در هوای توست.
پدرم!آن روز با تو مردانه عهد بستم که چنان باشم که بگویند: این یادگار شهید مرتضی کریمی است و مایه افتخار تو باشم. سخت است ولی با تو می‌توانم. پس یارم باش!
در پایان این مراسم از خانواده شهیدان محمد اینانلو، حسین امیدواری، مجید قربانخانی، مرتضی کریمی، احمد گودرزی، امیر سیاوشی، شهید مرتضی خدادادی از شهدای لشکر فاطمیون و جمعی از جانبازان مدافع حرم تقدیر بعمل آمد.
 

یادداشت

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

محسن بابادی

در مچ اندازی تارتار و منصوریان برنده کیست؟

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی