امید گلزاری عنوان کرد؛

گفتمان سازی فرهنگ مقاومت و ترویج فرهنگ جهادی مهمترین هدف بنیاد صبح قریب

مدیرعامل بنیاد فرهنگی صبح قریب گفتمان سازی و ترویج فرهنگ جهادی را از مهمترین اهداف این بنیاد عنوان کرد و گفت: کار فرهنگی صرفا پایه‌ فرهنگ و اقدامات فرهنگی نبوده و باید فرهنگ کاربردی در جامعه وارد شده تا برای مردم قابل احساس شود.

تاریخ انتشار: 6دي1395|14:00

کد خبر: 11063

امید گلزاری مدیرعامل بنیاد صبح قریب صبح امروز (دوشنبه 6 دی‌ماه) در نشست خبری تشریح فعالیتهای این بنیاد, ورود به صحنه عملیاتی حوزه فرهنگی کشور را از جمله اهداف این بنیاد در سالهای گذشته عنوان کرد و گفت: بنیاد صبح قریب از سال 93 تاکنون با رویکرد متفاوت و علنی‌تری در عرصه فرهنگ ورود پیدا کرده است.

وی افزود: کار فرهنگی صرفا پایه‌ فرهنگ و اقدامات فرهنگی نبوده و باید فرهنگ کاربردی در جامعه وارد شده تا برای مردم قابل احساس شود و همچنین باید فرهنگ اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و ابعاد عملیاتی و اجرایی آن وارد فضای کار فرهنگی شود.

مدیرعامل بنیاد صبح قریب گفتمان‌سازی فرهنگ مقاومت, فرهنگ جهادی، ترویج روحیه جهادی و توجه به گروه‌های‌جهادی، کادرسازی و تربیت کادر انقلابی را از جمله اهداف این بنیاد عنوان کرد و گفت: این بنیاد سازمانی مردم‌نهاد و غیردولتی، کشوری و بین‌المللی است که در 10 استان کشور دارای دفاتر استانی بوده و با انجام فعالیتهای خیرخواهانه در ابعاد فرهنگی برای گفتمان‌سازی و تبیین گفتمان صلح و مقاومت در تلاش است. 

گلزاری آشناسازی و ورود به عرصه آموزش فرهنگ اقتصاد مقاومتی را از جمله برنامه‌های این بنیاد مطرح کرد و گفت: در این زمینه با توجه به ظرفیت نیروی انسانی متعهد و محصولات محتوایی دانشی مربوط به اقتصاد, بنیاد فرهنگی صبح قریب یکی از بخشهای غیردولتی بوده که در فرهنگ سازی و تحقق اقتصاد مقاومتی و آموزش این فرهنگ تلاش می‌کند.در این زمینه نیز بنیاد با اخذ مجوزهای لازم, در ماه های آینده اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی اقتصاد مقاومتی با توجه به ظرفیت‌های موجود به صورت منسجم وارد این عرصه خواهد شد. 

لزوم کادر سازی نیروهای انقلابی برای ورود در عرصه های مختلف کشور

مدیر عامل بنیاد صبح قریب برگزاری سمینار، همایش و نمایشگاه‌های مختلف, ورود در عرصه فضای مجازی در زمینه فرهنگی و فرهنگ مقاومت را از دیگر فعالیتهای این بنیاد برشمرد و اظهار کرد: در همین راستا سایت مقاومت اسلامی که به صورت تولیدی و محتوایی به زبان فارسی و عربی در عرصه مقاومت ورود پیدا خواهد کرد از ماه آینده برای ارائه فرهنگ مقاومت به مخاطبان شروع به کار خواهد کرده و همچنین نشریه صبح قریب با انتشار 10 هزار نسخه ای در زمینه فرهنگ مقاومت و فصلنامه علمی پژوهشی در زمینه اقتصاد مقاومتی منتشر خواهد شد.

گلزاری افزود: دوره عالی مدیریت فرهنگ و اقتصاد که به منظور آموزش جوانان برای کادرسازی نیروهای انقلابی با هدف  عملی کردن بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر میدان دادن به جوانان در عرصه های کشوری برگزار خواهد شد که در این دوره جوانان و افراد مستعد در این حوزه ضمن آموزش فشرده یکساله به عنوان یک جوان برای قبول مسئولیت های اجرایی در کشور معرفی خواهد شد.

در ادامه مهدی وکیل‌پور عضو هیئت امنای بنیاد صبح قریب و رئیس ستاد مردمی دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) گفت: این بنیاد براساس ضرورت فرهنگ کاربردی که از چالش های اساسی جامعه بوده و همچنین در این حوزه فرهنگ باید کار راهبردی و دارای الگو باشد به این عرصه وارد شده و با تربیت کادر انقلابی و توجه به گفتمان مقاومت و گروه‌های جهادی که از محورهای این بنیاد است در این عرصه ورود پیدا کرده است.

تبیین فرهنگ مقاومت در عرصه داخلی و جهانی

وی ادامه داد: محور مقاومت امروزه به یک موضوع اساسی تبدیل شده و باید از سرمایه آن استفاده شود. در زمینه تثبیت فرهنگ مقاومت, این بنیاد فعالیت هایی را در نظر  دارد تا این حماسه برای مردم داخل و خارج کشور تبیین شده و از این اتفاق باید به عنوان سرمایه در محور مقاومت استفاده شود.

وکیل‌پور گفت: بنیاد صبح قریب ضمن شناسایی این ظرفیت در حال ایجاد بستری برای ورود جوانان در این حوزه بوده و  با تمرکز بر فعالیتهای فرهنگی که به عنوان یکی از موضوعات اساسی بنیاد است برنامه‌های متنوعی از جمله تولید کلیپ‌,مستند و دیگر ابزارهای فرهنگی در این زمینه ایجاد کند. 

انتهای پیام/*

   

 

اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
یادداشت

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

آخرین اخبار

نجار خبر داد؛

اختصاص ۵ میلیارد تومان از سوی دولت برای آسیب‌دیدگان از سیلاب

رئیس مجلس عنوان کرد

ارائه تسهیلات به واحدهای خسارت دیده از سیل/ بازسازی سریع منازل

رئیس کل بانک مرکزی:

سیاست‌های جدید نظام بانکی در سال ۹۸/ زندگی مردم بهبود می‌یابد

با صدور پیامی صورت گرفت

دستور رئیس قوه قضاییه به رئیس سازمان بازرسی در پی وقوع سیل

دستور فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:

امکانات بیشتری برای امداد به مناطق سیل‌زده گسیل شود

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی؛

ورود دستگاه‌های عمومی برای کمک به مردم وظیفه‌ای مهم است

در تماس تلفنی؛

رئیس جمهور، سال نو را به مراجع عظام تقلید تبریک گفت

با صدور اطلاعیه‌ای اعلام شد؛

راهبردهای هفت گانه وزارت صمت برای رونق تولید

طی یادداشتی اعلام شد؛

واکنش همتی به نامگذاری سال/شش راهبرد بانک مرکزی برای «رونق تولید»

سخنگوی سپاه پاسداران:

مرزبانان آزاد شده به‌احتمال زیاد امروز به کشور باز می‌گردند

مصاحبه
فضای مجازی