امید گلزاری:

فتح حلب روحیه جریان مقاومت را بالا برد

دکتر امید گلزاری تحلیلگر سیاسی و مدیر عامل بنیاد فرهنگی صبح قریب در برنامه زنده تلویزیونی زاویه که از شبکه جهانی سحر پخش شد درباره تحولات اخیر سوریه و جریان مقاومت صحبت کرد.

تاریخ انتشار: 26آذر1395|11:04

کد خبر: 10972

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح قریب؛ دکتر امید گلزاری تحلیلگر سیاسی و مدیر عامل بنیاد فرهنگی صبح قریب در برنامه زنده تلویزیونی زاویه که از شبکه جهانی سحر پخش شد، نکاتی را در خصوص آزادسازی حلب و پیامد های آن مطرح کرد. آنچه میخوانید بخشی از این گفت و گو می باشد:

💠اهمیت سوق الجیشی حلب شاید بیشتر از دمشق باشد و برای تروریست های تکفیری از این جهت مهم است که تنها منفذ داعش برای کنترل نقطه ارتباط مراکز تجمعش در حمص و رقه و دیر الزور، حلب می باشد

💠 آزادسازی حلب  نشان از قدرت نیروهای مقاومت علیه تکفیری ها دارد و منجر به دستاوردهای عدیده ای من جمله کنترل مرزهای سوریه و ترکیه توسط ارتش سوریه و امن سازی شاه راه اصلی میان حلب و دمشق و به تبع آن پاکسازی این مسیر خواهد انجامید

💠اهمیت تصرف شهر الباب برای نیروهای مسلح ترکیه و ارتش ازاد سوریه به بهانه تشکیل دولت کردی توسط شبه نظامیان اتحاد دموکراتیک بوده و آن را برگ برنده خود برای مذاکره با مسکو و دمشق قلمداد می کنند.

💠دستاورد بزرگ فتح حلب در روحیه نیروهای مقاومت در یمن ، عراق و سایر مناطقی که با تکفیری ها و نظام حامی تکفیری صهیونیستی در حال مبارزه هستند تاثیر بسزایی خواهد داشت.

💠جوسازی و بیهوده گویی نظام سلطه و حامیان تکفیری ها علیه این پیروزی بزرگ، پروپاگاندایی بیش به منزله کاهش تاثیر و اهمیت ازادسازی حلب نبوده است و تکفیری ها که حالا چیزی برای از دست دادن ندارند، دست به کشتار بیگناهان و غیر نظامیان بصورت هدفمند و عمد می زنند.

💠نتیجه ایستادگی بشار اسد و ایدئولوژی حمایت از دولت سوریه  و رئیس جمهور قانونی آن و مخالفت با هر پیش شرطی از سوی نظام غرب و هم پیمانان آن در کنار مولفه های کلیدی و حیاتی دیگر در موفقیت اخیر نقش اساسی و کلی داشته است.

یادداشت

یادداشت

چرایی طرح سخنان «محسن رضایی» پس از 3 سال درباره حمله آمریکایی‌ها

یادداشت/محسن بابادی

راز فناناپذیری رونالدو و بوفون چیست؟

دکتر محسن رضایی

چرا انقلاب کردیم و حالا چه کنیم؟

یادداشت/محسن بابادی

گزارشی از شرح حال فولاد مقابل استقلال تهران.

یادداشت/محسن بابادی

نفت مسجدسلیمان آبروی فوتبال خوزستان در لیگ دسته یک

دکتر کرم رضا پیریایی

روزنامه‌نگار تراز جمهوری اسلامی

یادداشت/محسن بابادی

نقش تماشاگران در بازی نفت و استقلال چیست؟

محسن بابادی

مشکلات فوتبال خوزستان چیست؟

نویسنده: میر حافظ حوائج

رابطه فرهنگ و صلح

یادداشت/محسن بابادی

پرسپولیس خوب بود یا نفت آبادان ضعیف کار کرد؟

محسن بابادی

چگونه فوتبال مسجد سلیمان به اوج خواهد رسید؟

یادداشت/سید بهزاد اخلاقی

بالکان آبستن حوادث

یادداشت/محسن بابادی

برنده دربی کیست؟ استقلال، پرسپولیس یا هواداران؟

یادداشت/ محمدحسین پیریایی

امروز محسن رضایی کجاست؟

یادداشت//فعال فرهنگى اجتماعى "حميد منجم "

خودکشى دانشجوى علوم پزشکى تبریز به نام عبدالسلام/ دليلى بر ناکارآمدى سيستم آموزشى

آخرین اخبار
مصاحبه
فضای مجازی